Six Nations Rugby Ltd. odmítá fámu o přistoupení Springbox v roce 2025

18. února 2022 (14:46)

OstatníZpravodajství

(podle zahraničních medií, man) - Redakce našeho portálu už mnohokrát přinesla informaci o několik let trvající kampani proti účasti Itálie v Six nations. Kampaň vedou někteří ragbyoví „experti,“ kteří se touto cestou snaží vzbudit souhlasnou reakci k návrhu na vyhození Itálie z turnaje poukazem na její sériové porážky: „Co tu ta Itálie dělá, vždyť prohrála už 48 utkání v řadě!“ Tito „odborníci“ by rádi v turnaji viděli tu Gruzii, ondy zase Japonsko a nejčastěji se přiklánějí k Jižní Africe, která vyhovuje z hlediska časového pásma. Jiní experti by zase ze 128 let starého a nejprestižnějšího sportovního turnaje nejraději udělali postupovou soutěž. Nechápou, že tato ikona světového sportu je naprosto výjimečná v té formě, v jaké existuje, a nějaké rozšiřování a změny na běžnou postupovou soutěž, by sto let budovanou prestiž prostě zničily.

To všechno si nepochybně uvědomují vedoucí činitelé Six Nations Rugby Limited a spekulace o přistoupení Jižní Afriky v roce 2025 rázně dnešním prohlášením uťali. Snad „experti“ dají alespoň na chvíli pokoj.

Six Nations Rugby, zahrnující šest svazů a federací a CVC (dlouhodobý strategický partner CVC Fund VII, pozn. red.), které podléhá obvyklým regulačním schválením., si přejí potvrdit, že nevedou žádnou diskusi ani nevyvíjejí žádné plány na přidání nebo nahrazení jakýchkoli zúčastněných svazů. Veškerá jeho energie se soustředí na aktuální strategické diskuse o červencových a listopadových mezinárodních oknech a struktuře globální sezóny a na zajištění pozitivního výsledku pro vývoj hry.

Je to důrazné vyvrácení ze strany Six Nations a tisková agentura PA (PA Media, dříve Press Association), která informaci o plánovaném přičlenění SARU přinesla, rozumí, že ani v dlouhodobějším horizontu neexistuje vyhlídka, že by se mistři světa k turnaji připojili, uvádí v dnešní tiskové zprávě Duncan Bech, anglický ragbyový korespondent PA England.

Vedení Six Nations je odhodláno udržet status quo,vylučuje postup a sestup a věří, že se Itálie zlepší, jakmile jejich úspěšní hráči do 20 let začnou doplňovat mužský tým.

Generální ředitel Ben Morel se zapojil do diskusí o novém kalendáři pro léta po RWC 2023, kdy se očekává, že větší význam bude přikládán zápasům hraným v červencových a listopadových oknech, které by měly nabídnout větší příležitosti pro rozvíjející se země.

O Autorovi

Redakce

Další články autora