Six Nations Pelmel

17. ledna 2021 (18:42)

SvětovéZpravodajství

Francouzské ministerstvo sportu žádá zvláštní režim testů pro Six Nations

Nad nadcházejícím turnajem Six Nations stále visí ze strany Francie nejistota. Zatímco pro první utkání Itálie v. Francie 6. února ministerstvo sportu vydalo souhlas, pro druhé kolo, ve kterém má Francie cestovat do Dublinu k utkání s Irskem a pro utkání 4. kola Anglie v. Francie v Twickenhamu 13. března, se Francouzské ministerstvo v obavách z britské mutace covid-19 dožaduje dodržení svého vlastního nařízení o testování hráčů 72 hodin, tedy nejpozději 3 dny, před utkáním. Organizátor turnaje Six Nations Ltd. stanovil testování na začátek týdne, ve kterém se hraje.

Kouč Francie Fabien Galthié v pondělí představil seznam 37 hráčů, kteří se nyní připravují na vlajkovou loď severní polokoule, jak Tournoi des six nations nazval v Le Figaro redaktor Arnaud Coudry. Od svého nástupu do funkce je Galthié oproti předchozím trenérům mimořádně úspěšný, jeho tým vyhrál 7 z devíti zápasů.

Od podzimu se musí potýkat s problémem dohody mezi LNR a FFR o maximálně 3 povolených startech nominovaných hráčů.

Ženy a U20 odkládají turnaj Six Nations na „později“

Ben Morel generální ředitel společnosti Six Nations Rugby Limited ve středu 13. ledna definitivně potvrdil odložení turnaje žen a mužů U20. V poslední době přicházejí činovníci vrcholných světových ragbyových institucí s podivně nabubřelými prohlášeními, když oznamují změny čehokoliv, tak Morel prohlásil: "Jsme pevně odhodláni podporovat rozvoj ragby na všech úrovních, zejména u žen, kde vidíme tak vzrušující příležitost k růstu. Není to uspěchané rozhodnutí a jsme přesvědčeni, že s přesunutím do pozdějšího okna, budeme mít mnohem silnější pozici, abychom zajistili dva fantastické turnaje, přinesli vzrušující ragby pro fanoušky a zajistili co nejbezpečnější prostředí, jaké jen pro naše hráče můžeme připravit."

Vedení SNR Ltd. uvažuje, že ženský turnaj a turnaj juniorů U20 přesune do pozdního jara nebo časného léta. Jen na okraj, mistrovství světa na Novém Zélandu proběhne od 18. září do 16. října 2021. Ze špičkových evropských ženských týmů mají účast jistou Wales (sk. A), Anglie a Francie (sk. C). O další 2 místa ze tří volných musejí evropské země ještě bojovat v kvalifikaci a baráži.

Do Six Nations Ltd. vstupuje CVC Capital Partners

CVC Capital Partners je jednou z největších světových private equity firem, její celkový majetek je více než 82 miliardy dolarů. Dříve byla vlastníkem podílů také ve Formuli 1 a MotoGP. V posledních měsících vzrostl její zájem o ragby, společnost koupila 27% podíl v anglické soutěži Premiership, získala také 28 % podíl v soutěži Guinness Pro14. Podíl koupila londýnská společnost za 120 milionů liber od ligové federace Celtic Rugby DAC a jejích členských unií ve Walesu, Irsku, Skotsku a Itálii, které si ponechávají 72 % podíl. Už delší čas také měla zájem o kapitálový vstup do Six Nations Ltd.

Nyní přichází zpráva, že CVC Capital Partners se dohodla o vstupu do mezinárodního turnaje Six Nations s investicí ve výši 365 milionů liber, čímž získá podíl ve výši 14,5 procent. Do začátku turnaje by CVC měla podepsat s SNC Ltd. pětiletou smlouvu. Největším problémem se vstupem CVC do SNC, který straší většinu fanoušků ragby, je rozhodnutí o prodeji přenosových práv SNC placeným televizním kanálům poté, co letos skončí smlouva na přenosová práva s BBC i ITV ve Velké Británii, Virgin Media One v Irsku, S4C ve Walesu a France 2 a DMAX ve Francii.

O Autorovi

Redakce

Další články autora