Six Nations: 4 kolo bez Irska s Itálií

6. března 2020 (21:33)

SvětovéZpravodajství

Jak známo, Covid-19 zamíchal programem 4. kola Poháru šesti zemí, Irské úřady se lekly možnosti zavlečení viru italskými diváky a tak se utkání zatím odkládá na neurčito. Zbývající dva zápasy uvidíme, byť jeden s jednodenním zpožděním. Opakuje se zvláštní věc – Nova Sport začíná přenosy s velkým elánem, dává dokonce i zápas žen, ale čím blíže ke konci turnaje, tím se to s přenosy jaksi zašmodrchává. Takže tentokrát zápas Skotsko v. Francie uvidíme až ze záznamu, a dokonce až v pondělí v podvečer (program TV).

Anglie v Wales

Dva týdny staré důležité vítězství nad Irskem mohlo Anglii dodat sebevědomí. Také domácí prostředí bude hrát roli, vždyť z posledních 10 utkání s Walesem v Twickenhamu vyhráli Angličané sedm. Nebyla to sice nijak drtivá vítězství, ale statistika dokládá, že doma Angličané prohrávají výjimečně. Dá se očekávat, pokud některý tým nepřijde s nějakou překvapivou taktikou, spíše hra s častým kopáním, ale v zadních řadách Walesu už nastoupí Liam Williams, který by společně s Halfpennym měli kopy Owena Farrella a George Forda využívat k zakládání protiútoků. Takže spíše vyrovnaný zápas s větší šancí Anglie na výhru.

Skotsko v Francie

Bývaly doby, kdy Francie vyhrávala v Edinburghu pravidelně, ale od roku 2016 tam prohrála tři zápasy po sobě. Jenže Francie s novým týmem, který se pod vedením kouče Fabiena Galthié vrací k tradiční francouzské hře rukama a má skvělou obranu, má zřejmě zálusk na Grand Slam a nenechá si ho proklouznout mezi prsty s týmem, který toho v poslední době mnoho neukázal. Skotové však nehrají špatně, mohli by Francouze potrápit a výsledek může být dost na vážkách. Přesto je pravděpodobné, že Francouzi odejdou s výhrou.

O Autorovi

Redakce

Další články autora