Silvester Cup je tu cobydup

9. prosince 2019 (21:09)

KlubovéZpravodajství

Budeme se opakovat, ten příběh jste už četli nebo slyšeli, ale historii prostě jinak nepopíšeme, všechno začalo poruchou autobusu ČSAD za Fulnekem ve večerních hodinách cestou z druholigového zápasu z Brna. V temném pozdním večeru v polích na okresce směrem na Bílovec (o nějaké dálnici ještě nikdo ani nesnil), si autobus postavil hlavu a odmítl pokračovat v cestě. Mobily nebyly, telefonní budky v polích také ne, a tak se dobrovolník Karel zvaný Kajfa, rozhodl pro cestu za světélkem, které bylo vidět v dálce, aby přivolal pomoc … a už se nevrátil. Řidiči zhruba po hodině autobusu nějak domluvili, motor zase naskočil a řešil se problém: čekat na Kajfu, nebo nečekat. Zpočátku rozhodná většina pro čekání s přibývajícím časem silně prořídla a tak se jelo. Kajfa byl prohlášen za nezvěstného a někdo přišel s nápadem hrát na konci sezóny na jeho počest Kajfův memoriál v kopané. Ten se nejprve proměnil v sálovou kopanou a ve Vánočního kapra a ještě později v silvestrovský fotbálek s názvem Silvester Cup. (Pro uklidnění čtenářů: Kajfa se za týden našel, dodnes ovšem nevíme, zda šel do Havířova pěšky, nebo zda zažil nějaké dobrodružství, když dorazil ke světélku).

Vítězové 2019 - Old Boys

TURNAJ V SÁLOVÉ KOPANÉ SILVESTER CUP 2019 – ROZPIS


A - Všeobecná ustanovení

1. Řízení turnaje: Radim Fajkus, Ing. Radomír Kloda

2. Pořadatel: Rugby Club Havířov, z. s.

3. Termín: Pátek 27. 12. 2019, čas od 18:00 do 21:00 hod.

4. Registrace: Družstva se mohou přihlásit elektronickou poštou, nejpozději však 20.12. do 18 hodin na adrese havirov@rugby-cz.com V den turnaje bude registrace probíhat na místě od 17,30 do 17,45 hod. (později podané přihlášky nebudou akceptovány – během 15 minut před zahájením turnaje je nutno připravit rozlosování)

5. Místo turnaje: Sportovní hala Slávie v Havířově, Astronautů 859/2, 736 01 Havířov -Město

6. Účastníci: družstva členů RC Havířov (od 15 let), družstva jejich známých a kamarádů, pozvaná družstva a družstva ostatních ragbyových klubů v termínu přihlášená

7. Pořad utkání: Po registraci družstev bude podle počtu přihlášených družstev určen herní systém – skupiny nebo každý s každým. Bude provedeno rozlosování, stanoven pořad a doba začátku jednotlivých utkání.

8. Hospodářské náležitosti: je stanoven poplatek 100,- Kč na hráče každého přihlášeného družstva, ceny a občerstvení zajistí vedení turnaje.

B - Technická ustanovení

9. Předpis: Hraje se dle platných pravidel pro sálovou kopanou  – auty se vhazují, rohy se zahrávají ze země, brankář chytá pouze v brankovišti vyznačeném pro házenou a jím vyhozený míč nesmí letět vzduchem za půlicí čáru (míč však může být přes půlicí čáru vykopnut), při rozehrávání přímého nebo nepřímého kopu musí soupeř stát od místa rozehrání 3,5 metru. Pokutový kop se provádí ze značky pro házenkářský sedmimetrový hod.

V případě, že se míč dotkne stropu, pak z místa pod dotykem rozehrává nepřímý kop družstvo, které se neprovinilo.

10. Počet hráčů: družstva o pěti hráčích – brankář a čtyři hráči v poli, počet náhradníků není omezen, střídání probíhá libovolně kdykoliv v době, kdy je přerušená hra.

11. Podmínky účasti: řádná registrace v určeném čase a zaplacení startovného za každého hráče. Tým je povinen vyplnit soupisku, ve které musí být uvedeno jméno a příjmení hráče a případně přezdívka, pod kterou bude v turnaji vystupovat.

12. Systém turnaje: systém turnaje určí před turnajem pořadatel v závislosti na počtu přihlášených týmů.

13. Hodnocení soutěže a výsledků: V celkovém hodnocení (případně v základních skupinách) v případě stejného počtu bodů o pořadí rozhoduje:

a) výsledek vzájemného utkání,
b) vyšší počet dosažených gólů,
c) lepší rozdíl celkového skóre,
d) v případě, že je a), b) i c) stejné, rozhodne los

V případě, že se základní část turnaje bude hrát ve skupinách, budou se utkání o konečné umístění v turnaji hrát vítězové skupin o 1. a 2. místo, druzí ve skupinách o 3. a 4. místo atd. V utkáních o pořadí rozhoduje:

Pokud utkání o 1. až 3. místo skončí v normální hrací době nerozhodným výsledkem, následují pokutové kopy – v první sérii tři, pokud se nerozhodne v první sérii, následují pokutové kopy postupně až do úplného rozhodnutí. V ostatních utkáních mohou obě družstva skončit na tzv. děleném místě.

14. Námitky: Podávají se a vyřizují na místě u vedoucího turnaje oproti kauci 1000,- Kč, která bude vrácena pouze v případě oprávněné námitky.

15. Titul a ceny: Vítěz turnaje získá titul „Vítěz turnaje Silvester Cup 2019“ a pohár pro vyfotografování. Na podstavec poháru pak bude připevněn štítek se jmény hráčů vítězného družstva. Týmy na 2. a 3. místě obdrží diplom a věcnou odměnu, ostatní týmy obdrží diplom.

16. Zakončení turnaje: Bude probíhat od cca 21:30 hod v Pivnici Severka na adrese Jaselská 1197/1,
736 01 Havířov – Město (vedle Restaurace Severka) Jaselská 1197/1, 736 01 Havířov-Město, kde bude připraveno malé občerstvení a sud piva zdarma.

O Autorovi

Redakce

Další články autora