Silvester Cup bude v pátek třicátého

5. prosince 2022 (19:16)

KlubovéZpravodajství

Loňský Silvester Cup: "Plachťák" - když do bedny nepadne míč, zapadnou tam sami hráči. Foto Josef Koláček

Havířov 5. prosince 2022 - Seriál silvestrovských turnajů v sálové kopané letos pokračuje Xtým turnajem. Od dřevních časů, kdy se ještě hrálo na ragbyovém hřišti, jsme značně pokročili, hrajeme v teple a suchu v pohodlí sportovní haly. V těch dobách se nehrálo před Silvestrem, ale v červnu na konci jarní sezóny. Až postupně se přešlo do haly, nejdřív to byl vánoční „Výlov kapra“ a naposledy jsme přešli k Silvestrovskému poháru. A podle všeho to bylo v roce 2005, protože v roce 2004 se ještě hrálo o Vánočního kapra. Takže alespoň o Silvestrovském poháru můžeme téměř s jistotou potvrdit, že letos proběhne 17. ročník, protože v roce 2020 se kvůli covidu nehrálo.

Pár let nazpět dostal Silvester Cup řád – rozpis turnaje – který určuje, co kdy, kde, kdo, jak a co za to dostane. Letos k tomu přibývá přihláška se soupiskou, která je ke stažení na stránce Klubové informace – Dokumenty. Přihláška musí být doručena elektronicky na adresu havirov@rugby-cz.com ve čtvrtek 29. prosince do 18 hodin.

Přihlášky podané těsně před zahájením turnaje nebudou po zkušenostech z dřívějška akceptovány, neboť způsobují dezorganizaci a nutnost přelosovávat turnaj na poslední chvíli. Všichni zájemci o účast mají plných 24 dnů, pokud odpočítáme svátky, soboty a neděle, pak 17 dnů na sestavení týmu a podání přihlášky.

TURNAJ V SÁLOVÉ KOPANÉ SILVESTER CUP 2022

ROZPIS TURNAJE

 

A – VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

1. Řízení turnaje: Ing. Radomír Kloda, Karel Gaman

2. Pořadatel: Rugby Club Havířov, zapsaný spolek.

3. Termín: Pátek 30. 12. 2022, čas od 17:00 do 20:00 hod.

4. Místo turnaje: Sportovní hala Slávie v Havířově, Astronautů 859/2, 736 01 Havířov–Město.

5. Účastníci: Družstva členů RC Havířov (od 15 let), družstva jejich známých a kamarádů, pozvaná družstva a družstva ostatních ragbyových klubů v řádném termínu přihlášená.

6. Přihlášky: Družstva se budou přihlašovat VÝHRADNĚ elektronickou poštou, NEJPOZDĚJI VŠAK 29. prosince do 18 hodin na adrese havirov@rugby-cz.com. V den turnaje nebudou přihlášky k turnaji přijímány!

Přihlašovatel k přihlášce doloží soupisku hráčů s názvem, pod kterým bude družstvo startovat, jméno a příjmení kapitána, pokud není zároveň přihlašovatelem a jméno, příjmení, případně přezdívku jednotlivých hráčů. Soupiska je ke stažení na klubovém webu v sekci https://havirov.rugby-cz.com/klubove-informace/dokumenty/

7. Pořad utkání: Po uzávěrce přihlášek družstev bude ve čtvrtek 29. 12. určen podle počtu přihlášených družstev herní systém (bud´ skupiny nebo každý s každým). Bude provedeno rozlosování, stanoven pořad utkání, délka utkání a doba začátku jednotlivých utkání.

8. Hospodářské náležitosti – startovné: Družstva startují na vlastní náklady. Startovné činí 100,- Kč na každého hráče přihlášeného družstva a je splatné před zahájením turnaje. Ceny a občerstvení zajistí pořadatel.

B – TECHNICKÁ USTANOVENÍ

9. Předpis: Hraje se dle platných pravidel pro sálovou kopanou – auty se vhazují, rohy se zahrávají ze země, brankář chytá pouze v brankovišti vyznačeném pro házenou a jím vyhozený míč nesmí letět vzduchem za půlicí čáru (míč však může být přes půlicí čáru vykopnut), při rozehrávání přímého nebo nepřímého kopu musí soupeř stát od místa rozehrání 3,5 metru. Pokutový kop se provádí ze značky pro házenkářský sedmimetrový hod.
V případě, že se míč dotkne stropu, pak z místa pod dotykem rozehrává nepřímý kop družstvo, které se neprovinilo.

10. Počet hráčů: Družstva hrají v pěti hráčích – brankář a čtyři hráči v poli, počet náhradníků není omezen, střídání probíhá libovolně kdykoliv v době, kdy je přerušená hra.

11. Podmínky účasti: Řádná registrace v určeném čase a zaplacení startovného za každého hráče. Tým je povinen předem vyplnit soupisku, ve které musí být uvedeno jméno a příjmení hráče a případně přezdívka, pod kterou bude v turnaji vystupovat a soupisku zaslat v řádném termínu na adresu uvedenou v článku 6. Přihlášky.

12. Systém turnaje: Systém turnaje určí před turnajem pořadatel v závislosti na počtu přihlášených týmů.

13. Hodnocení výsledků: V základních skupinách a celkovém hodnocení o pořadí v případě stejného počtu bodů rozhoduje:
a) výsledek vzájemného utkání,
b) vyšší počet dosažených gólů,
c) lepší rozdíl celkového skóre,
d) v případě, že je a), b) i c) stejné, rozhodne los.
V případě, že se základní část turnaje bude hrát ve skupinách, budou se utkání o konečné umístění v turnaji hrát vítězové skupin o 1. a 2. místo, druzí ve skupinách o 3. a 4. místo atd. V utkáních o pořadí rozhoduje:
Pokud utkání o 1. až 3. místo skončí v normální hrací době nerozhodným výsledkem, následují pokutové kopy – v první sérii tři, pokud se nerozhodne v první sérii, následují pokutové kopy postupně až do úplného rozhodnutí. V ostatních utkáních mohou obě družstva skončit na tzv. děleném místě.

14. Námitky: Podávají se a vyřizují na místě u vedoucího turnaje oproti kauci 1000,- Kč, která bude vrácena pouze v případě oprávněné námitky.

15. Titul a ceny: Vítěz turnaje získá titul „Vítěz turnaje Silvester Cup 2022“ a pohár pro vyfotografování. Na podstavec poháru pak bude připevněn štítek se jmény hráčů vítězného družstva. Týmy na 2. a 3. místě obdrží diplom a věcnou odměnu, ostatní týmy obdrží diplom.

 

PŘIHLÁŠKY

Přihlášky jsou uzavřeny. 

  Název týmu
Kapitán/vedoucí
1 Mladé pušky Dan Ogurčák
2 Hegemon Akademia Rugby (PL/CZ) Radek Benčík
3 Božkov Squad Dan Kričfalušij
4 Výherci Leon Sittek
5 Hodně pod tlakem Ondřej Pindur
6 Dvoulitr Boyz Hynek Hřebíček
7 Ternofirek (PL/CZ) Tomáš Štubňa
8 Old Boys Milan Havel

 

Základní část turnaje se bude hrát ve dvou skupinách, pak bude finále podle umístění: B4-A4, A3-B3, B2-A2 a A1-B1. Rozlosování do skupin bude bude provedeno v pátek 30. prosince odpoledne.

Na závěr turnaje budou nejen předány ceny prvním třem týmům a diplomy za umístění ostatním, ale také  u příležitosti životního jubilea budou oceněni zasloužilí činovníci klubu.

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora