Setina, soustředění mládeže

22. srpna 2023 (17:54)

KlubovéZpravodajství

Setina, soustředění mládeže – čtvrtek, den pátý

Pustá Polom – Setina 6.-11. 8. 2023 –  V seriálu „Setina, soustředění mládeže“ nás vedoucí soustředění Radek Kloda seznamuje s průběhem každého dne. Začali jsme dnem prvním, ve skutečnosti to byl den následující po příjezdu do Setiny. Do reportu o průběhu prvního celého dne soustředění byl zahrnut i onen necelý půlden po příjezdu. Radek však popisuje dění od příjezdu na místo, takže podle něho jde o den pátý. Z praktických důvodů už nebudeme počítání dnů měnit, takže dnes přinášíme report o pátém dnu pobytu s podtitulkem Den čtvrtý

Podstatnou část dopoledního tréninku byly na pořadu přihrávky

Po budíčku, rozcvičce zaměřené na běhání – rozcvičení při klusu, honičky apod. a snídani, úklidu pokojů jsme vyrazili na dopolední trénink. Ten začal jako obvykle společnou rozcvičkou a cvičením obratnosti a koordinaci pohybu celého těla, rozcvičku vedla Ivana.

Po rozcvičce jsme hráče rozdělili podle věku na dvě skupiny, mladší a starší, které prakticky celý trénink měly stejná cvičení. Čtveřice procvičovaly přihrávky v běhu před stojícími soupeři-obránci, které představovali žlutí panáci. Šlo o koordinaci běhu se spoluhráči a odhad vzdálenosti před obranou pro včasnou přihrávku. Cvičenci se na jednotlivých pozicích měnili, aby si procvičili

přihrávky na obě strany. Tento zdánlivě jednoduchý prvek je velmi důležitý pro hru, hráči musejí nacvičit jak rytmus běhu, tak odhad vzdálenosti pro přihrávku spoluhráči, aby nezbrzdili či neznemožnili útočnou akci.

Hráli ragby i softbal

Pak si obě věkové skupiny cvičně vyzkoušely hru se skládáním. Důraz byl kladen na kolektivní pojetí, včasné přihrávky, podporu hráče s míčem a samozřejmě skládání. Hráči byli rozděleni na dvě herně rovnocenná družstva. Zpočátku to byla hlavně kvůli mladším hráčům tzv. řízená hra. Pro časté opravy a vysvětlování se to trochu protáhlo, ale bylo nutné všechny hráče stále usměrňovat a vysvětlovat jim, co požadujeme. Pak jsme již do hry zasahovali jen při hře proti pravidlům a chybách. Byla to příprava na odpolední turnaj se započítáváním výsledků do hodnocení družstev.

Druhou část tréninku jsme udělali trochu odpočinkovou, děti se učily základům softballu, tedy nadhazování a odpalování míčku pálkou, chytání míčku ze vzduchu nebo z přihrávky, což všechno rozvíjí pohybovou koordinaci. Samozřejmě se učili získávat mety a samozřejmě i bodovat doběhnutím na domácí metu.

Oceňujeme přístup firmy OKD, která nezůstává jen u těžby uhlí, ale prostřednictvím Nadačního fondu, do kterého vkládá finance, podporuje mimopracovní aktivity svých zaměstnanců a také spolky, ve kterých ve svém volném čase působí.

Po obědě příprava na večerní soutěž a ragbyový turnaj

Po obědě v době odpoledního klidu se všichni připravovali na svůj večerní výstup v rámci soutěže „Setina má talent – 2023.“

Odpolední trénink byl zaměřen na hru, hrály se dva turnaje. První pro věkovou skupinu 1 a 2 a druhý pro věkovou skupinu 3 a 4. V obou turnajích se hrála tři utkání. V mladší kategorii vyhráli Avataři před Snakes a Modrými kohouty, ve starší kategorii Snakes před Avatary a Modrými kohouty.

Po svačince přišly na řadu soutěže v ragbyových dovednostech jak pro jednotlivce, tak pro družstva. Soutěžilo se v přihrávce a v kopu na dálku. Každý soutěžící měl jeden pokus zkušební a pak již tři pokusy soutěžní, ze kterých se do hodnocení zaznamenával pouze nejlepší výkon. Do soutěže družstev se započítávaly i výkony kapitánů.

Trenéři v převleku

Po večeři nastaly poslední přípravy na soutěž „Setina má talent – 2023.“ Trenéři v čele s vedoucím kempu šli příkladem a pro hladký rozjezd talentové soutěže si připravili tanec lambadu. Aby to nebylo jen o tanci, domluvili se, že děvčata se převléknou za chlapce a hoši pak za děvčata. Navíc, aby to mělo větší šťávu, domluvili si pro hochy líčení s lakováním nehtů u děvčat z vedlejšího tábora Ostravaků a také si zajistili odpovídající garderobu. Při malování projevila děvčata zájem se podívat na vystoupení trenérů, tak jsme pozvali celý tábor Ostravaků na naši soutěž „Setina má talent – 2023.“

Vyhráli to trenéři

Talentová soutěž za účasti našeho i publika z nedalekého dívčího tábora Ostravaků začala po osmé hodině a úvodní vystoupení zajistili tanečníci lambady. Nástup i tanec byl velkým překvapením a měl velký ohlas, neboť trenérům se podařilo přípravy na vystoupení s líčením, výměnou šatstva i nácvikem lambady dokonale utajit.

Pak už se soutěž, do které se aktivně zapojili všichni, rozběhla. Jako první vystoupil Samuel s písničkou a všichni byli překvapeni jeho pěkným zpěvem. Následovalo jedno vystoupení za druhým. Některá vystoupení byla opravdu povedená, některá méně, ale všichni si je připravili sami, a všem se líbila. Závěr udělali opět trenéři, když opakovali svoji taneční kreaci, aby mohla být pořízena dokumentace, z prvního vystoupení trvalo video pouze pět sekund.

Tři „jedubaby“ nás učily vařit chutnou polévku, ve které byly i ponožky. Sklidily aplaus pro mistrovské podání svého kuchařského umění.

Nejmenší z hráčů Marek a Filip zazpívali společně písničku a Matěj, Jarda, David a Šíša předvedli scénku z hospody – škodlivost alkoholu.

Kouzelníci Vojta a Vašek ukázali u stolu svoje triky děvčatům z tábora. Scénku s dopravní nehodou a „sraženinou“ (sražená osoba) byla řešena jak Policií, tak i zdravotníky, kdy se všichni chtěli „sraženiny“ zbavit a ne ji řešit předvedli Thori, Theo, Adrián a Andrej.

Pak byla diskotéka a nakonec zazněl zvonec

Po talentové soutěži pak byla všemi akceptována diskotéka. Večerka byla stanovena až na 23,00 hod. pro ty vytrvalejší (ti nejmenší šli spát ještě před diskotékou). Taneční parket byl stále plný a divili byste se, jak všichni tančili, jak se říká „o sto šest“. Pak zazvonil zvonec a všichni včetně trenérů se odebrali do svých postýlek.

O Autorovi

Redakce

Další články autora