Setina, soustředění mládeže

18. srpna 2023 (11:36)

KlubovéZpravodajství

Pustá Polom – Setina 6.-11. 8. 2023 – Soustředění mládeže Rugby Clubu Havířov začalo v neděli 6. srpna 2023. Druhý den po budíčku, rozcvičce, snídani a úklidu pokojů jsme vyrazili na dopolední trénink. Většině účastníků soustředění chutnalo a nezřídka si šli pro přídavek.

Dopoledne se cvičily přihrávky

Trénink začal rozcvičkou a rozběháním ve skupinkách hráčů s míčem. Následoval nácvik přihrávek, kdy hráči byli rozděleni na starší a mladší hráče. Po intenzivním nácviku jsme ještě zařadili hru na vlka a ovečky - jde se o známou hru v kruhu na třetího.

Po svačince následovala soutěž hráčů skupiny 3 a 4, kdy na úseku 32 m dlouhém měli 4 míče, které v běhu museli zvednout a následně přihrávkou trefit válec vzdálený od osy běhu 4 metry. Po zkušebním běhu pak již hráči běželi na čas. kdo válec netrefil, dostal časovou penalizaci, k dosaženému času se mu připočetla vteřina a půl.

Nela přihrává v běhu na válec, válec musí míčem trefit

Hráli přehazovanou a zachránili ptáčka

Mladší hráči se rozdělili na dvě skupiny a hráli na volejbalovém kurtu házenou přes síť. Nejprve si museli několikrát přihrát a teprve potom přehodit síť. Soupeř musel chytit míč před dopadem na zem, jinak protivník získal bod.

Trénink jsme dokončili za drobného deště.  Před obědem jsme ještě zachránili dezorientovaného ptáčka a pustili ho do volné přírody.

Zahráli si na módní návrháře a cvičili pokřik

V době odpoledního klidu po obědě, do třetí hodiny odpolední, týmy využily volna k malování vlajek a dresů a také k nácviku týmového pokřiku.

Družstvo zelených si zvolilo pojmenování „Avataři“ (zelení)

„Modráci“ se pojmenovali „Modří kohouti"

„Kanárci“ se změnili v útočného hada (SNAKE)

DĚTI A MLÁDEŽ RUGBY CLUBU HAVÍŘOV DĚKUJÍ NADAČNÍMU FONDU OKD ZA PODPORU

 

Předpověď počasí rozhodla o programu na odpoledne

Už před obědem jsme na základě předpovědi počasí rozhodli, že odpoledne navštívíme Aquapark v Kravařích. I když se počasí umoudřilo a občas se ukázalo i sluníčko, program jsme již nezměnili. Děti, plavci i neplavci, se ve vodě vyřádili, vyzkoušeli si tobogán, velkou vířivku, která je hnala stále dokola.

Také jsme pro družstva zorganizovali štafetový závod v plavání, kdy neplavci použili pomůcky pro plavání. Délka uplavané trasy se s rostoucím věkem zvyšovala. Bodovací závod družstev vyhráli Avataři, před Snakes a Modrými kohouty. Po závodě se děti podle libosti brouzdaly ve vodě, plavaly nebo sjížděly tobogán.

Neplavci se museli ráchat v brouzdališti

U vyústění tobogánu Petr hlídal hlavně neplavce

Ve vyhrazené dráze plavali současně členové všech družstev

Večer byla pantomima

Po večeři družstva nějakou dobu pracovala na svých týmových vlajkách a dresu. Pak se již všichni zapojili do bodovací soutěže, ve které si družstvo vybralo reprezentanta, který předvedl pantomimou nebo popisem slovy profesi, činnost, věc s přívlastkem a podobně. Soupeřící družstvo mělo za úkol uhádnout předváděnou či popisovanou profesi, činnost, nebo věc s přívlastkem do dvouminutového časového limitu. Družstva se v předvádění střídala. Někteří gesty šetřili, jiní zase k tomu, co chtěli vyjádřit, používali celé tělo.  Soutěž vyhráli Avataři, před Modrými kohouty a Snakes. Bonusový bod získalo opět družstvo Snakes. Přesun do postýlek byl opět v 10 hodin.

O Autorovi

Redakce

Další články autora