SC: Skončila vláda Old Boys, na trůn se vrací Ternofirek

2. ledna 2022 (02:55)

KlubovéZpravodajství

Havířov 30. prosince 2022 (man) – Skončila tříletá nadvláda havířovských Old Boys v tradiční akci, která uzavírá rok, fotbalovém turnaji Silvester Cup. Na trůn se vrátil mezinárodní tým Ternofirek, který se ozdobil už osmou korunou, poslední vítězové z roku 2019 – v roce 2020 se SC kvůli covidovým restrikcím nehrál – se museli spokojit s pátým místem.

Ternofirek porazil v semifinále o 1. až 4. místo Boskoop zajebiste 1:0. Foto Boby

Počáteční rozpaky, že přes blížící se termín turnaje je ticho po pěšině, zahnaly první přihlášky. Organizační výbor ale týden před termínem turnaje raději vydal výzvu k ustavování týmů a přihláškám. Impuls naštěstí zapůsobil a ve stanoveném termínu přišlo sedm přihlášek a to ještě dostali obhájci z roku 2019 výjimku, mohli sestavovat tým a přihlásit se ještě 15 minut před zahajovacím zápasem. Old Boys přes potíže s ustavením týmu, v poslední době je jaksi běžné, že někteří veteráni se ani neobtěžují stavitelům družstva odpovědět, v páteční poledne podali přihlášku jako osmé družstvo.

Jak známo, turnaj není jen sportovní událost, ale vždy to byla i tak trochu společenská událost, přinejmenším tedy příležitost k setkání a rozloučení se starým a přivítání roku nového, nějaké to pivo, ba i lahvinka, vždy padla. To letošní loučení připomnělo někdejší časy, kdy bývaly tribuny plné. Letos sice plné nebyly, ale diváků bylo dost, díky bohu.

Letos hrálo 8 družstev

Pro sportovního ředitele Patrika Kovácse bylo osm přihlášených týmů jasným podnětem k vytvoření dvou soutěžních skupin. Kapitáni týmů si pod jeho vedením vylosovali svou skupinu a také číslo, které pak stanovilo pořadí utkání ve skupině. Umístění ve skupině pak určilo aktéry semifinálových utkání a utkání o pořadí.

Nic se proti dřívějším letům nezměnilo, pokud jde o fotbalové umění, někteří borci prostě ovládají jak ruční práci s míčem, tak i hru nohama a střelbu na branku. Některé týmy si k tomu přizvaly kamarády, kteří si s fotbalovým míčem rozumí docela dobře, ale výkonů, kvůli kterým by zaplesalo srdce skautů týmů okresní fotbalové soutěže, ne-li dokonce okresního přeboru, mnoho nebylo. A střelba na branku dokonce v hledišti vyvolala nápad, že by u branek mohli být jacíci posunovači, kteří by branky posunovali do směru vypálené střely. Ale nešlo až tolik o fotbalové výkony, šlo o zábavu a v tom turnaj určitě nezklamal.

Kromě týmu klubového sponzora česko-polské firmy Ternofirek s hostujícími bratry Pavlem a Petrem Kozubíkovými, vedeného kapitány Tomášem Štubňou a Antoni Kaproněm, jehož název byl samozřejmě dán názvem firmy, tentokrát kapitáni v pojmenování svých týmů nebyli nijak zvlášť kreativní. Vyjímaly se jen dva sebejisté týmy: „Mistři“ kapitána Ondřeje Pindura a „Výherci vedení kapitánem Leonem Sittkem, kteří svým pojmenováním dali jasně najevo, jaké jsou jejich ambice a pak tým, jehož názvu nikdo nerozuměl, byli to „Boskoop zajebiste“ kapitána Dana Walka. Teprve dotazem u Dana redakce zjistila, že je to jeho osobní pocta nizozemskému městečku Boskoop, ve kterém Dan tři roky pracoval a jeho polským spolupracovníkům, kteří se o všem vyjadřovali, že to je „zajebiste,“ tedy úžasné, super, ale spíše měli na mysli vulgárnější konotaci: ku..a dobré.

A jak to vlastně dopadlo? Mistři dostáli svým ambicím a skončili druzí na pokutové kopy, zápas s Trnofirkem totiž v normálním čase skončil bez branek. Výherci byli jen o málo horší, skončili třetí, když porazili Boskoop zajebiste 3:1.

Fotografie z turnaje naleznete ve fotogalerii ZONERAMA

Výsledky

Skupina A

 

Skupina B

Výherci - Old Boys   3:1   Boskoop Zajebiste - Young Boys 1:1
Terno Firek - All Stars 2:0   Mistři - All Inclusive 3:0
Old Boys - Ternofirek 0:2   Young Boys - Mistři 0:1
All Stars - Výherci  1:2   All Inclusive - Boskoop 0:3
Ternofirek - Výherci 0:0   Mistři - Boskoop 1:0
All Stars - Old Boys 2:1   All Inclusive - Young Boys 2:4

 

Tabulky

Tabulka skupiny A

PořadíVRPScoreBody
Ternofirek2104:05
Výherci2105:25
All Stars1023:52
Old Boys0032:70

Tabulka skupiny B

PořadíVRPScoreBody
Mistři3005:06
Boskoop zajebiste1114:23
Young Boys1115:43
All Inclusive0032:100

PLAY OFF

FINÁLE

O 1. místo vítěz 1C-vítěz 2C Ternofirek - Mistři 3:1 na p. k. / utkání 0:0
O 3. místo poražený 1C-poražený 2C Boskoop zajebiste - Výherci 1:3

SEMIFINÁLE 1-4

1C 1A - 2B Ternofirek - Boskoop 1:0
2C 2A - 1B Výherci - Mistři 0:3

O 5. až 8. místo

O 5. místo vítěz 1D - vítěz 2D All Stars - Old Boys 0:1
O 7. místo  poražený 1D - poražený 2D All Inclusive - Young Boys 0:1

SEMIFINÁLE 5-8

1D 3A - 4B All Stars - All Inclusive 3:2 na p. k. / utkání 0:0
2D 4A - 3B Old Boys - Young Boys 3:2 na p. k. / utkání 0:0

SILVESTER CUP 2021 - CELKOVÉ POŘADÍ

1.

TERNOFIREK

2.

Mistři

3.

Výherci

4.

Boskoop zajebiste

5.

Old Boys

6.

All Stars

7.

Young Boys

8.

All Inclusive

TERNOFIREK

 

MISTŘI

 

VÝHERCI

O Autorovi

Redakce

Další články autora