Saracens se vracejí do Premiership

30. června 2021 (18:44)

SvětovéZpravodajství

Saracens položili ve vítězném utkání proti Ealing Trailfinders osmkrát a vyhráli 60:0, s míčem Owen Farrell, kapitán Anglie, nakopal 18 bodů. (Foto převzato z BBC)

Goode, Daly, Tompkins, Maitland; Farrell, Davies; Mako Vunipola, George, Koch, Itoje, Swinson, Billy Vunipola, Woolstencroft, Adams-Hale, Hunter-Hill, Christie, Manu Vunipola, Taylor – zní to jako sestava Barbarians – ale je to jen sestava Saracens. Jsou tu uvedeni hráči, kteří reprezentovali svou zemi Anglii, Wales, Jižní Afriku, Skotsko nebo alespoň reprezentovali v národním týmu U20. Je to sestava klubu, který byl na konci sezony 2018/2019 vyřazen z Premiership, ale nyní se vrací zpět, píše náš anglický zpravodaj Noel Youger.

Saracéni před týdnem ukončili nejhorších 18 měsíců v historii klubu, protože byli za přestupky s nedodržením platových stropů těžce pokutováni a v roce 2019 degradováni z Premiership do IPA Championship. Několik jejich hráčů během této sezóny hostovalo v jiných klubech, ale vrátilo se do dvoukolového play-off IPA mistrovství proti Ealing Trailfinders, ve kterém Saracens zvítězili celkovým skóre 117:15. Bude zajímavé sledovat, jak rychle se tým v nejvyšší soutěži usadí, zejména proto, že během aktuální sezóny se síla klubů v Premiership poměrně výrazně změnila. Do popředí se dostali Bristol Bears a Northampton Saints, přičemž Exeter se snažil udržet si svoje postavení z posledních sezón, kdy se mohl vyrovnat právě Saracens, který získal pět titulů během posledních 10 let. Takže může trvat déle než sezónu, než se Saracéni v Premiershiop znovu vrátí na své dominantní postavení.

O Autorovi

Redakce

Další články autora