Nakreslit čáru – nejnovější kampaň v britském sportu

29. dubna 2021 (20:46)

Ostatní

Všech 12 klubů Premiership ragby o tomto víkend podpoří nejnovější kampaň televizní stanice BT Sport „Draw The Line“ zaměřenou na boj proti nenávisti a rasismu na internetu. Postaví se proti nenávistným projevům a zneužívání na sociálních médiích bojkotováním všech platforem. Od 15 hodin v pátek 30. dubna do pondělní půlnoci nebudou zveřejňovat příspěvky na žádné sociální platformě.

Bojkot sociálních sítí má ukázat všem, kteří svou nekontrolovanou frustrací urážejí kluby a hráče, že britský sport, nebude tyto negativní jevy podporovat. Ke kampani BT Sport se připojil fotbal a anglický a velšský kriket, Skotská fotbalová asociace a Skotská liga profesionálního fotbalu, Scotland Rugby, Glasgow Warriors, Edinburgh Rugby a také velšské kluby Scarlets, Cardiff Blues, Dragons a Ospreys.

Také Rugby Players Association (Asociace profesionálních hráčů) vydala prohlášení, ve kterém zdůrazňuje, že: „Je jasné, že bojkot nevymýtí zdroj diskriminačního zneužívání na internetu, ale ukáže, že spolu s dalšími ragbyovými organizacemi je RPA ochotna podniknout dobrovolné a proaktivní kroky v tomto pokračujícím boji za ochranu našich hráčů.“

Je otázka, do jaké míry tuto aktivitu vyvolal známý incident fotbalistů pražské Slavie v utkání proti Glasgow Rangers.

O Autorovi

Redakce

Další články autora