Rusko vyhrálo mistrovství Evropy v plážovém ragby

10. srpna 2018 (15:12)

SvětovéZpravodajství

Moskva podruhé hostila evropský šampionát Beach Rugby

Téměř úplně mimo pozornost evropské ragbyové komunity proběhlo minulý víkend v Moskvě druhé mistrovství Evropy v plážovém ragby. Na písku se utkalo 8 ženských a 12 mužských týmů, v turnaji mužů i žen vyhrálo Rusko. Ruští muži obhájili loňské prvenství, Rusky vyhrály poprvé, obhájkyně loňského titulu Italky skončily třetí.

Zajímavostí je, že byť má plážové ragby své evropské sdružení – EBRA (European Beach Rugby Association) – která prezentuje své poslání společně, koordinovaně a soudržně spolupracovat na podpoře a dalším rozvoji konkurenceschopnosti Beach five Rugby na evropském kontinentu (plážové ragby subjektů sdružených pod EBRA se hraje s pěti hráči), na organizaci mistrovství se nepodílela.

EBRA byla slavnostně založena v roce 2012 v Belgii po setkání evropského výboru pro plážové rugby, který vytvořili zástupci 4 největších turnajů Beachfives v Evropě, a to: Belgie - Zeebrugge Strandrugby, Francie - Marseilles Beachfives, Itálie - Rugby Lignano Super Beach 5 a Portugalsko - Figueira Beachfives

Hlavní sportovní událostí evropského ragbyového léta bylo mistrovství Evropy v Beach Rugby v Moskvě o minulém víkendu. Hlavní město Ruska podruhé po sobě hostilo jeden z největších mezinárodních turnajů tohoto mladého, ale dynamicky se rozvíjejícího sportu. Soutěže proběhly v centru pro plážové sporty Dynamo. V sobotu proběhla utkání základní části, v neděli pak semifinále a finálové zápasy o umístění.