Ruda Śląska volá o pomoc

13. února 2020 (13:47)

OstatníZpravodajství

Náš poslední sparingpartner Gryfy ze Slezské Rudy, se kterým jsme v loňském roce odehráli dva přípravné zápasy, má problém, jejich mateřské město zrušilo financování sportu a klub bojuje o holou existenci a byl nucen vyhlásit sbírku (polsky zrzutka - čti zřutka - jinak též crowdfunding) a doufá, že se mu podaří získat kýžených 100 tisíc zlotých. Heslem klubu je sice Sine metu – bez strachu, nyní však strach o holou existenci mají a žádají o pomoc.

S předchůdci dnešních Gryfů, Górniczym Klubem Sportowym, jsme navázali kontakty a hráli již hluboko v osmdesátých letech minulého století (1986 a 1987). V minulých letech s Gryfy hrály prakticky všechny naše věkové kategorie a také ženy, které ovšem hrály s Ďáblicemi. Klub z Rudy totiž nazývá mužské kategorie Gryfy (bájné stvoření s lvím trupem, zadníma nohama a ocasem, a orlí hlavou, krkem, křídly a pařáty), ženské kategorie se pak nazývají Diablice.

Diablice patřily v minulých letech k polské ženské špičce a této sezóně jsou na 3. místě v sedmičkovém mistrovství Polska s šancí bronzovou medaili získat, Gryfy se snaží se probojovat do 1. ligy.

Více na zrzutka.pl

O Autorovi

Redakce

Další články autora