Rozběhla se ostrá příprava na jaro

12. ledna 2022 (22:49)

KlubovéZpravodajství

Havířov 11. ledna 2022 – Po vánoční přestávce se příprava týmu mužů a mládežnické akademie rozběhla naplno. Jisté je, že svou pestrostí překračuje zaběhnuté meze, vždyť střídá výběhy a posilování s tréninky na hřišti a v tělocvičně a součástí přípravy je i bruslení a plavání. O letošním modelu přípravy jsme hovořili se sportovním ředitelem a trenérem mužů Patrikem Kovácsem.

„Když hovoříme o přípravě, mluvíme o dvou samostatných blocích,“ říká Patrik, „tím prvním je příprava mužů, která nyní začíná společnými tréninky. Není to tak, že by po konci sezony byla pauza až do ledna. Prakticky bylo jen volno 10 dní v listopadu, ale někteří muži měli kvůli nedoléčeným zraněním úlevy nebo kvůli nepříznivým pracovním podmínkám individuální tréninkový plán. Nyní se už postupně zapojují do společné přípravy, kterou jsme obohatili i o trénink na hřišti při umělém osvětlení.

„Druhá skupina, to jsou vlastně kluci do 20 let z klubové mládežnické akademie. Je jich třináct a chodí na tréninky pravidelně. Mají tréninky 4x týdně. Je to perspektiva do budoucna. Zhruba čtyři až pět kluků z U18 by už mohlo od podzimu najít místo v mužstvu,“ přibližuje Patrik šance „akademiků.“

„V zásadě je příprava rozdělená na fyzickou přípravu v naší improvizované posilovně kombinovanou s výběhy – jedna část trénujících posiluje, druhá běhá a pak se vystřídají. Do vánoc jsme zařadili hlavně objemové tréninky. Po vánocích se zaměřujeme hlavně na kardio. Teď jsme k tomu připojili zmíněný trénink na hřišti a v pátek se připravujeme v hale na Žákovské ulici. A není to žádná zábava,“ zdůrazňuje Patrik, „ale fyzicky velmi náročná činnost. Nejčastěji hrajeme touch, já sám při něm naběhám i sedm kilometrů. K tomu přidáváme některé herní prvky, které se dají v tělocvičně cvičit a samozřejmě si kluci zdokonalují individuální techniku s míčem. Myslím, že je to kvalitní příprava, ale to se nám potvrdí až 29. ledna, kdy máme domluvený zápas s výběrem Slovenska na umělce ve Vítkovicích.“

„Další příprava by měla spočívat ve víkendovém soustředění v polských Myslowicích, ale zatím to je ve stadiu jednání, v Polsku by měla začít sezóna už o víkendu 5. - 6. března, takže zatím nevíme, jestli to vyjde a zda se nám podaří skloubit soustředění s nějakým přípravným zápasem. Samozřejmě budeme hledat nějaké další možnosti, protože chceme být na sezonu připraveni na maximum. Náš cíl je play-off, už jen kvůli konečnému rankingu pro podzimní pohárovou část sezony“ vysvětluje Patrik plán na poslední fázi přípravy.

O Autorovi

Redakce

Další články autora