Reprezentace žen získala Evropský Pohár

17. března 2019 (12:35)

DomácíZpravodajství

Praha 16.3.2018 - V posledním utkání sezóny 2018-2019 se ženský národní tým utkal s týmem Finska. Po výhře nad Švýcarskem na podzim minulého roku tak mohla dnešní výhra získat české reprezentaci celkové vítězství v soutěži Rugby Europe Women´s Trophy. Zápas se hrál za sychravého počasí a na těžkém terénu na stadionu Markéta v Praze.

Úvod utkání se ženám vydařil. Už ve čtvrté minutě položila první pětku utkání Kristýna Plevová. V 18. minutě navýšila skóre dalším položením Tereza Baťhová. Za stavu 10:0 ukončila francouzská rozhodčí první poločas.

V první části druhé půle nepustil český tým Finky k ničemu a na několik dlouhých minut je přikoval do vlastní dvaadvacítky. Hráčky měly i několik šancí na navýšení skóre, ale těžký povrch a mokrý míč dělal své a ukončoval nadějné akce reprezentantek.

Poslední pětku po akci z mlýna proměnila pár minut před závěrečným hvizdem střídající mlýnová spojka českého týmu Kateřina Koubová a potvrdila tak převahu českého týmu.

Česká reprezentace si po dobrém výkonu, zejména v obraně, zasloužila své vítězství a mohla přebrat pohár pro vítěze Rugby Europe Women′s Trophy.

Česko Finsko 15:0 (10:0)

Pětky 3:0 * Rozhodčí: D. Domenjo (FR) - H. E. Radochova (CZ), S. Whittaker (FIN) * diváků 400

Body: Plevová, Baťhová, Koubová

Český tým:

1. Žižková Šárka, 2. Šmejdová Aneta, 3. Holčíková Dominika, 4. Křiklánová Petra, 5. Plevová Kristýna, 6. Urbanová Jana, 7. Nováková Kateřina, 8. Exnerová Sára Lea, 9. Dočkalová Veronika, 10. Zítková Alexandra, 11. Baťhová Tereza, 12. Daníčková Kateřina, 13. Oupicová Lucie, 14. Švecová Michaela, 15. Ferugová Daniela

Náhradnice:
16. Frýdlová Renata, 17. Špačková Gabriela, 18. Skokanová Zuzana, 19. Nedvídková Jana, 20. Nováková Anna, 21. Koubová Kateřina, 22. Žároská Zuzana, 23. Běhalová Hana