Ragbyové soutěže ve světě: Japonsko

23. května 2021 (19:52)

SvětovéZpravodajství

V náhledu Beauden Barrett (Suntory) na snímku z utkání Suntory Sungoliath vs. Panasonic Wild Knight – Foto Yuzo Karimata

Minulou neděli skončila Japonská nejvyšší soutěž, která přitahuje hlavně hráče z Oceánie. Například z Nového Zélandu tam odchází na předdůchodový přivýdělek celá řada hráčů světové úrovně.

Rugby Top League 2021 začala16. ledna 2021. Šestnáct nejlepších ligových týmů bylo v první fázi rozděleno do dvou konferencí a odehrálo zápasy systémem každý s každým. Ve druhé fázi se připojily 4 nejlepší týmy z "Japan Rugby Top Challenge League 2021" a těchto 20 týmů bylo rozděleno do 4 skupin po 5 týmech podle níže uvedeného schématu. Po druhé fázi se utkali vítězové skupin v play off.

 

V semifinále porazil Panasonic Wild Knight z Ōta city z prefektury Gunma Toyotu Verblitz z Toyoty z prefektury Aiči 48:21 a Suntory Sungoliath z  Fuchū (Fučú) z tokijské prefektury Kubotu Spears z Funabaši v prefektuře Čiba 26:9.

Konečně ve finále 58. japonského ragbyového šampionátu Top League 2021 se minulou neděli na Prince Chichibu Memorial Rugby Ground v Tokiu utkaly týmy Suntory Sungoliath a Panasonic Wild Knight před necelými 5 tisíci diváky. Wild Knight zvítězili 31:26 (7:23). Suntory sice položilo 4 pětky proti 3 týmu Panasonic, ale rozhodla nedisciplinovanost Slunečních Goliášů a 4 trestné kopy, které Divocí Rytíři proměnili.

Suntory vs Panasonic:  Kenki Fukuoka (Panasonic) skóroval v prvním poločase (Foto Yuzo Huntingmata)

O Autorovi

Redakce

Další články autora