„Ragbyová misie“ v Novém Městě na Moravě

9. října 2019 (20:54)

KlubovéZpravodajství

Nové Město na Moravě 5.10.2019 (trž/man) - Moravské kluby pomohly kolegům ragbistům v Novém Městě na Moravě, když akceptovaly uspořádání jednoho z turnajů moravské série mladších žáků, byť Novoměstští nemají žákovský tým. Turnaj jim však měl pomoci v náboru nových zájemců o ragby mezi žáky. Ovšem turnaj pravděpodobně žádné nové zájemce nepřitáhl, bylo totiž doslova psí počasí. A nevedlo se ani našim družstvům, která na Vysočinu odjela z autopůjčovny vypůjčenými vícemístnými automobily za vydatné pomoci rodičů hráčů, kteří působili jako řidiči.

V náhledu a článku fotografie Miloše Neumanna z fcb Nového Města na Moravě

Turnaj U10

Týmu se na podzim příliš nedaří, v Bystrci skončil poslední, v Olomouc také a lepší to nebylo ani v Novém Městě. Základ týmu už pravidelně doplňují kluci z albrechtického kroužku. Tým koučovala Natalie Parchanská.

Havířov  Vyškov 0:3
  RA Brno 1:3
  Bystrc  0:5
  Dragon 0:7

 

Turnaj U12

Po přechodu několika hráčů do kategorie starších žáků se najednou potýkáme s problémem nedostatečného počtu hráčů. Do Nového Města jsme odjeli jen se sedmi hráči, doplnili je sice dva nováčci, ale ti neměli ani kopačky a v teniskách na mokrém trávníku se moc dobře pohybovat nedá. Dobře zorganizovaný turnaj doplatil na nepřízeň počasí, po celou dobu pršelo a bylo citelně chladno.

Prohráli jsme všechny zápasy, jednak si někteří hráči nedovedou připravit výstroj, jednak nedovedou dodržovat pokyny pro hru a neskládají. Pokud nebudeme soupeře skládat a vybíhat do obrany, nemůžeme ani získat míč a budeme se jen bránit a zachraňovat, co se dá. Musíme sehnat nějaké další kluky a holky, abychom rozšířili základnu a s větším počtem hráčů v této kategorii také mohli řádně trénovat.

Havířov Bystrc Black        0:5
  Vyškov 0:2
  Dragon 1:3

O Autorovi

Redakce

Další články autora