Ragbisté Říčan semleli Tatru Smíchov

20. března 2022 (11:00)

DomácíZpravodajství

V náhledu: Vyškov uštědřil Přelouči další sedmdesátibodovou nadílku. Foto Anry Lukáč

Praha, Vyškov 19. března 2022 (ps, man) -  Extraliga pokračovala třetím kolem, po které zůstaly bez porážky už jen tři týmy. V tomto kole padlo 35 pětek, o dvě víc než v kole předchozím, a pozoruhodné je, že zatím v každém kole brali vítězové ofenzivní bonusový bod.

Mistrovské Říčany smázly Tatru Smíchov 27:14 - na pětky 4:2 a uspěly i oba vysočanské týmy, Sparta porazila Dragon 38:7 - na pětky 6:1 a stejného poměru pětek dosáhla i Praga, která porazila Slavii Praha 40:5.

Foto z utkání RC Praga Praha v. RC Slavia Praha Petr Skála

Vyškov vyhrál nad Přeloučí poměrem pětek 12:3  a tím ragbistům z Pardubického kraje narostl celkový poměr položených a obdržených pětek na 5:33.

Po debaklu v Říčanech v minulém kole Vyškovští spravili náladu sobě i příznivcům výhrou nad Přeloučí 76:17 a věří, že šlo jen o výpadek: „Neřekl bych, že by Přelouč byla vyloženě slabým soupeřem, nikoho nemůžete podcenit. Oni dost dlouho docela dobře bránili. Říčany jsme si samozřejmě vyříkali… To hlavní, co vyplynulo, bylo, že bez skládek to nepůjde. V úterý jsme měli trochu jiný trénink a soustředili jsme se hlavně na skládky. V utkání to bylo dost poznat, skládali jsme mnohem víc a líp, než v předchozích. V Říčanech jsme prakticky neskládali vůbec,“ řekl po utkání Ondřej Kovář a nechtěl pitvat téma Říčany z jiného, než ryze herního pohledu, uvádí Vyškovský deník.

Foto z utkání JIMI RC Vyškov v. RC Přelouč Anry Lukáč

Výsledky a tabulky extraligy ZDE

O Autorovi

Redakce

Další články autora