PYRF U8: Ve skupině slušné, ve finále jsme pohořeli

20. října 2023 (13:57)

KlubovéZpravodajství

Shrnutí

Havířov 19. října 2023, Ondřej Kubala – Naši hráči hráli první tři zápasy velice odhodlaně a snažili se pěknými skládkami a postupem k pětkovišti přehrávat soupeře. Vše vypadalo velmi slibně, zvláště proto, že viděli, že proti sobě mají vyrovnané, případně méně zkušené soupeře.

Jakmile nastoupili ve čtvrtém zápase proti družstvu Říčan, bylo vidět, že dostali strach a ten se bohužel silně promítl do hry. Naši hráči přestali dokončovat skládky, přihrávali pozdě a přestali  si chodit pro míč, který téměř vždy zvedal soupeř.

V následující části zápasů o umístění bylo značně viditelné, že jakmile je naše družstvo malinko slabší, než soupeř, nedokáže si udržet morálku hry a přestává dělat činnosti, které mu pomohly k vítězství v prvních zápasech, což je škoda, jelikož na další soupeře rozhodně měli, jen pokud by si udrželi základní návyky hry.

Nejčastější chyby ve hře, na kterých budeme usilovně pracovat

Pozdní přihrávání míče – hráči se dostávají do situací, kdy je pozdě přihrávat ať už z důvodu, že jsou obklopeni protihráči, nebo jsou vyvedeni počínající skládkou z rovnováhy. Takovéto přihrávky jsou potom spíše na škodu, než že by pomohly v držení míče a plynulosti hry.

Neúplné skládky - hráči nedokončují skládky do konce, u skládek větších protihráčů se to potom projeví tím, že jim poskytujeme dostatek času na přihrávku a postup. Je zjevné, že je potřeba odvážnější srdce. U menších, nebo fyzicky srovnatelných protihráčů tento problém nebyl a skládky byly většinou dokončeny zcela.

Hráči nejdou do obrany v rovině a vytvářejí tak v obranné linii zuby, čímž umožňují protihráčům proniknutí a prokličkování za obranu až k pokládce míče. Velice viditelné to bylo u i jen malinko silnějších soupeřů, kde naši hráči spíše ze strachu zůstávali pozadu.

Velice častý problém je shluk hráčů – to známé kde je balón, tam jsou všichni – kdy jsou téměř všichni pohromadě a špatně si potom předávají míč, takto se opět stávalo, že je soupeř oběhl a pokládal.

Celkově se nám první část vydařila lépe, než jsem očekával, ale ve druhé části jsme zcela pohořeli. Bohužel zcela zbytečně, jelikož na dva ze tří soupeřů jsme  měli, nebýt zhoršené morálky týmu.

Hráči

Michael Kloda, Eliáš Oborný, Theodorik Takáč, Max Kubeš, Filip Šafránek, Samuel Vincler, Ema, Matyáš Tyburec, Filip Pórner, Jindřich Tvrdý

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora