První testy s nulou

2. března 2020 (18:58)

KlubovéZpravodajství

Ostrava 1.3.2020 - Naši muži využili dobrého nápadu ostravských ragbistů uspořádat před zahájením soutěží přípravný turnaj. V doslova jarním počasí proti prvoligovému Vyškovu a druholigovým Mariánským Horám si jen prověřili, jak na tom v poslední třetině zimní přípravy vlastně jsou, oba zápasy prohráli s nulou. Hrálo se 2 x 20 minut.

Foto v náhledu a v článku Ondřej Kloda

RC Havířov – JIMI RC Vyškov 0:44 (0:20)

V prvním utkání proti Vyškovu nastoupila sestava, o kterou se bude nový trenér týmu Pavel Indrák zřejmě opírat po celou jarní sezónu, třebaže v Ostravě zdaleka nebyli všichni hráči kádru. Podle Ondry Klody, který ze zápasu pořizoval fotografie, bylo jasně vidět, že kvalita obou týmů je nesouměřitelná: „Byla to naprosto odlišná herní úroveň, bylo vidět, že Vyškov cílevědomě procvičuje herní prvky ze svého herního plánu, úroveň útočných akcí nebo obrany vyškovského týmu nedávala našim hráčům šanci na jakýkoliv úspěch,“ uvedl Ondra.

Sokol Mariánské Hory – RC Havířov 39:0 (22:0)

Do druhého utkání postavil kouč Pavel Indrák 6 juniorů a tým nekladl Mariánským Horám příliš odpor, hra byla z naší strany spíše pasivní.

„Před začátkem ligy se ukázalo, že je toho hodně, na čem se musí zapracovat a co všechno se musí do začátku sezóny zlepšit,“ řekl kouč Pavel Indrák.