První letošní test reprezentace

21. února 2022 (15:00)

DomácíZpravodajství

V náhledu: Snímek autového vhazování převzat z fcb PZR

První reprezentační vystoupení reprezentace v rámci soustředění polského národního týmu v Praze provázely zbytečné kontroverze. Nikdo se totiž nedostal na hřiště, na kterém polský tým trénoval a také odehrál test match proti výběru Česka. Celé soustředění polské reprezentace i závěrečný trénink s českým výběrem probíhal za zavřenými dveřmi a bez přístupu veřejnosti. „Jednoznačně chceme postoupit do divize Championship, podřizujeme proto tomu vše, včetně nácviku signálů a herních variant,“ vysvětlil důvod proč se trénovalo a hrálo bez diváků hlavní kouč polské reprezentace Chris Hitt, uvádí na webu ČSRU jeho šéfredaktor Petr Býma podstatný důvod „utajení“ testu s polskou reprezentací.

Česko – Polsko 10:27 (0:5)

Praha 19. 02. 2022

Body Česko: Tomáš Adámek 5, Adam Miřácký 5

Body Polsko: Daniel Gdula 22 (3P, 2pd, K), Ross Cooke 5 (P).

Český výběr korigoval až v závěru

(Zdroj pzrugby.pl – upravený překlad K.G.) – V reprezentačním týmu Polska v testu proti výběru Česka debutovalo sedm hráčů, Jakub Burek a Władysław Grabowski z Ogniwa Sopot, Max Loboda z Fylde RUC (Anglie) a George Sweetman z Luctonians SC (Anglie), kteří nastoupili v základu, zatímco Jan Mroziński z Ogniwa Sopot, Oscar Kolowski z Taunton RFC (Anglie) a Przemysław Dobijański z Master Pharm Rugby Łódź střídali ve 2. poločase.

Na první body se čekalo do 14. minuty, kdy položil Daniel Gdula na 5:0 pro Polsko, což zároveň stanovilo výsledek prvního poločasu. O poločase udělal trenér Chris Hitt pět změn a skóre se začalo zvyšovat. Dvacet minut probíhal Gdulův "festival," dvakrát položil, kopl dva kopy po pětce a trestný kop. Jen v 52. minutě jeho bodovou sérii „narušil“ pětkou Ross Cooke. Po 59. minutě za stavu 27:0 pro Polsko Chris Hitt během deseti minut poslal do hry všechny zbývající hráče z lavičky. Domácí skórovali v závěru zápasu v 77. (Tomáš Adámek) a 80. minutě (Adam Miřácký) a upravili skóre na 10:27.

Realizační tým Polska: Chris Hitt (hlavní trenér), Morgan Stoddart (trenér útočníků), Gwesyn Price Jones (trenér rojníků), Osian Edwards (trenér fyzické přípravy), Joel Parry (videoanalytik),

O Autorovi

Redakce

Další články autora