První Drakiáda za umělého osvětlení

3. listopadu 2022 (17:59)

KlubovéZpravodajství

Letošní Drakiáda je rozdělena na dvě části - kluci (či spíše otcové) z kroužku začnou draky vypouštět už po půl čtvrté, aby na ně vůbec viděli a měli z toho nějaký požitek. Uvádíme, že pouštět draky budou kluci, holky ne! Nemůžeme holky vystavovat nebezpečí, že je draci unesou nebo sežerou, draci to přece dělají!

Od pěti hodin odpoledne své umění předvedou kluci z přípravek U8 a U10 a mladší žáci U12. V loňském roce si kluci a tatínkové - ale i maminky - připravili roztodivné dračí kreace, byly hezké, ale měly jednu vadu, nechtěly létat. Nejlépe si vedli klasičtí draci, ty nejlepší vidíte na úvodním obrázku.

V pět hodin už je hodně šero, takřka tma, takže to bude snad první drakiáda za umělého osvětlení. Tak nezapomeňte na poziční a výstražná světla, na levé straně červené, na pravé zelené a na břiše a na zádech bílé výstražné blikače, pochopitelně na dracích.

A protože by bylo škoda neocenit snahu a úsilí strůjců těchto složitých létacích strojů, bude zhotovitel či majitel toho nejlépe létajícího draka odměněn batůžkem, a to jak v kroužku, tak mezi mladšími žáky.

Podle předpovědního modelu Meteocentra by v úterý 8. listopadu mělo být polojasno, bez srážek s teplotou nějakých 13ºC a s poměrně slaboučkým větrem 3 metry za sekundu ve výši 10 metrů nad zemí. Takže strojům, bude-li třeba, budou muset, jak podotkl předseda klubu, pomoct kluci běháním z jedné strany hřiště na druhou. 

O Autorovi

Redakce

Další články autora