Prezident světového ragby je od úterka rytířem

28. února 2019 (14:59)

SvětovéZpravodajství

(Z britských zdrojů) - V úterý v Buckinghamském paláci královna Alžběta II. vyznamenala prezidenta světové ragbyové unie World Rugby Billa Beaumonta Řádem britského impéria třídy Commander (CBE) za jeho zásluhy o britské a světové ragby a od úterka tedy může před svým jménem uvádět titul Sir. 66 letý Beaumont má za sebou bohatou hráčskou kariéru jako druhořadník ve Fylde RFC a 34 startů za anglickou reprezentaci v letech 1975-1982 a také 7 stratů za Britské a irské lvy.

Beaumont k pasování na rytíře řekl: "Jsem poctěn a vděčen, že jsem získal od Jejího Veličenstva královny toto vyznamenání za služby ragby. Vždycky jsem svou práci pro sport viděl jako poslání a byl jsem hnán vášní, dělat co je v mých silách pro ragby a lidi, kteří se každý týden vzdávají svého volného času prací v ragbyových klubech po celém světě a inspirují nové generace hráčů, příznivců a dobrovolníků. Beru to jako uznání pro všechny, kteří pracují pro sport jako já.

Ragby je můj život už více než půl století a dává mi radost nejen jako hráči, ale i jako otci synů hrajících ragby. Mám štěstí, že mohu být stále u sportu, který mám rád. Mám stejný vášnivý zájem o ragby, jako když jsem se oblékal do dresu Fylde, Lancashire, Anglie nebo Britských a irských lvů (na snímku).

Ragby v posledních letech zaznamenalo obrovský pokrok a věřím, že jsme na dobré cestě k významnému nárůstu počtu fanoušků, zvláště když před sebou máme první mistrovství světa v Asii.

Podle mého názoru je ragby týmový sport nejvyšší kvality - sport se silnými hodnotami, ve kterém je tým je vždy důležitější než jedinec,“ prohlásil mimo jiné Sir William Blackledge Beaumont.

O Autorovi

Redakce

Další články autora