Před zápasy druhého kola Rugby Championship

13. srpna 2022 (15:39)

SvětovéZpravodajství

Hlavní trenér All Blacks Ian Foster se netváří dvakrát optimisticky, není divu, dnes se hraje o jeho budoucnost

Springboks vyhrají, soudí bookmakeři sázkových kanceláří

Nový Zéland minulou neděli prohrál první zápas mistrovství jižní polokoule s Jihoafrickou republikou 16:20 a hlavní trenér Ian Foster  po této prohře a nedávných historických prohrách s Irskem bojuje o své přežití u All Blacks.

Přesto před druhým sobotním zápasem zůstává Foster v klidu: „All Blacks dělají vše, co je třeba, aby se vrátili na cestu,“ tvrdil Foster na předzápasové tiskovce. "Minulý týden došlo v naší hře k dostatečnému progresu, abychom mohli říct, že jdeme správným směrem," řekl Foster. "Neradi prohráváme. Prostě věřím, že z lekcí, které jsme dostali, jsme si vzali ponaučení. Není dobré, abychom se zdržovali minulostí, musíme prostě jít a reagovat tak, jak je třeba.“

Dnešní zápas bude 103. střetnutím mezi oběma zeměmi v šampionátu. All Blacks vyhráli 60, prohráli 38 a čtyři zápasy skončily remízou

Názory na výsledek odvetného utkání se různí. Jedni soudí, že All Blacks si nemohou dovolit další prohry a ztrátu prestiže a věří v ducha týmu, All Blacks mají historicky více než 75 procentní úspěšnost, ze 616 zápasů 473 vyhráli, 121 prohráli a 22 remízovali. Podstatné je, že delší šňůru porážek zažili naposledy koncem 90. let, ale nyní se jí přibližují. Z toho vycházejí názory druhých, že éra světového suveréna je u konce a přichází éra Springboks. Těm věří i bookmakeři a tipují výhru Jižní Afriky.

Pumas by v odvetě chtěli vyhrát

Hlavním trenér argentinského národního týmu je, jak známo, Michael Cheika, do roku 2019 šéftrenér Austrálie. Neskrývá, že jeho cílem je uspět na mistrovství světa ve Francii 2023 a Rugby Championship je jen postupným krokem k tomuto cíli. Proto Cheika připravil dokonce čtyři varianty sestavy pro dnešní zápas. Oznámení sestavy komentoval: "Chceme vyhrát, tým v týdnu trénoval obranu a zejména maul." Nutno podotknout, že maul je herní prvek, kterým Austrálie dosáhla minulý víkend hned tří položení.

O Autorovi

Redakce

Další články autora