Prázdniny se šiškou – den třetí

23. července 2020 (12:58)

KlubovéZpravodajství

Havířov 22. července 2020 – Sraz ke třetímu dni soustředění nejmladších ragbistů našeho klubu, které je částečně kryto finančním příspěvkem Moravskoslezského kraje, byl opět v klubovně a opět nejdříve proběhla kontrola teploty všech účastníků – vše v normě. Do 8:35 jsme v klubovně zhodnotili včerejší den a děti pokračovaly s kresbou znaku družstva místo na vlajku tak na kapitánské tričko. Také trenéři se chytli fixů a začali s návrhem trička „Tri Nations 2020 in Havirov“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak jsme již vyrazili ulicemi Havířova na koupaliště Jindřich, abychom se vešli do povoleného počtu 100 návštěvníků. Stihli jsme otevírání vstupní brány a jako šestadvacátý až čtyřicátý návštěvník jsme vstoupili na žádanou půdu koupaliště. Trenéři nejprve vyzkoušeli plaveckou zdatnost hráčů, dva nejmladší hráči sice plavali, ale dokonalosti to bylo dost vzdálené. Po honičce v bazénu pro neplavce pak Klára přešla se všemi na skluzavku, a když se otevřel tobogán, tak tam hned byli naši kluci.

Dobu na svačinku jsme museli posunout asi o půl hodiny, neboť bufet otevřeli až v 10,30 hod. Po svačince (s párky v rohlíku) jsme se pomalu přesunuli na pískové hřiště, kde proběhlo třetí kolo turnaje „Tri Nations“. I v této variantě ragby opět dominovalo družstvo Irska, které porazilo jak Anglii (5:1) a Francii (4:1), utkání nejbohatší na body bylo první utkání mezi Anglií a Francií, kdy Francie nakonec zdolala Angličany v poměru 7:5.

A protože jsme měli ještě dost času, uspořádali jsme pro plavce soutěž v plavání pod vodou. Výkony byly různé, méně kvalitní až po velmi dobré, i když někteří měli hlavu pod vodou, ale tělo jim jaksi „plulo“ na vodě. Zapojili se i trenéři, kteří si s dětmi zaskákali do vody. Po převlečení jsme se před dvanáctou hodinou vydali do restaurace Vergnano na oběd. Po dobrém obědě jsme se zastavit opět na výbornou zmrzlinu u „Labužníku“ a následně zpátky na základnu v hale.

V klubovně jsme dokončili naši práci na kapitánských tričkách a pak všichni měli za úkol vyrobit vlaštovku, která měla létat. Všichni se s úkolem nějak vypořádali, ale je pravdou, že některé modely jaksi létat nechtěly.

Na hřiště jsme vyrazili něco po půl třetí. Pro kluky bylo překvapením, že jsme neměli ragbyové míče, ale nějakou dřevěnou hůl-pálku a terče. Hráče jsme rozdělili do dvou družstev a trenéři společnými silami seznámili kluky s pro ně neznámou hrou – softballem. Po teorii a ukázkách na vytyčeném hřišti pro softball jsme přistoupili ke hře. Po první sadě se vedení ujalo vedení 1:0 družstvo zelených a po druhé sadě to bylo celkově 8:2 ve prospěch zelených.

To se nám již nedostávalo času, protože jsme pro daný den vyčerpali plánovaný čas. Při ukončení dne v klubovně se mnozí ptali, kdy budeme opět hrát softball. I když v daný okamžik šlo ragby až na druhé místo, kluci hrát ragby nepřestanou. Ale ukázala se jedna věc, někteří kluci asi v životě nehodili kamenem nebo ve škole nikdy neházeli kriketovým míčkem, prostě neumějí házet

 

Ve čtvrtek jedeme do Mostů u Jablunkova, odkud vyrazíme na Skalku nebo nejspíš na Malou Skalku (turistická cesta po modré).

O Autorovi

Redakce

Další články autora