Pozoruhodné momenty utkání Wallabies v Springboks

29. srpna 2022 (05:09)

OstatníZpravodajství

V náhledu hit Mariky Coroibete na Makazole Mapimpiho, kterým ho "vystřelil" do zámezí (Foto Mark Brake)

V utkání 3. kola Rugby Championship mezi Austrálií a Jižní Afrikou, které řídil novozélandský rozhodčí Paul Williams, bylo několik pozoruhodných a sporných momentů. Dva nejkontroverznější – „vystřelení“ jihoafrického křídla Mapimpiho australským křídlem Coroibetem ze hřiště při pokusu o položení a incident Faf de Klerka, který dal svému soupeři Whitemu při pokusu atakovat jeho rozehrávku od mlýna na 5 metrech facku, aby ho vzápětí ramenem srazil do brankoviště – si můžete prohlednout i s anglickým komentářem na videu.

Je třeba podotknout, že zatímco Coroibete za svůj zákrok ramenem bez použití rukou, jak pravidla požadují pro řádnou skládku, nebyl i přes přezkum TMO potrestán, Faf de Klerk po právu žlutou kartu dostal. Nicméně Nic White je kritizován za vnášení fotbalových manýr do ragby a stal se i terčem posměšků na sociálních sítích.

Mapimpi zastaven australským nákladním vlakem

 

 

To je titulek z jihoafrického portálu Sport24, který uvádí:

Jeden z klíčových momentů soutěže přišel ve 37. minutě. Za stavu 10:3 se Boks pustili do útoku a po levém křídle uvolnili nabíhajícího Makazole Mapimpiho. Už to vypadalo, že to bude položení za všechny peníze, ale setkal se s obrovským hitem od Mariky Koroibete a byl smeten do autu. Videozáznamy naznačovaly, že Koroibete nesevřel Mapimpiho rukama, ale rozhodčí Paul Williams neviděl žádný problém.

Jihoafričtí ragbyoví činitelé a trenér Jacques Nienaber odmítli rozhodování Paula Williamse veřejně komentovat, Nienaber na dotaz Sportu24 odpověděl: "Můžeme se dívat jen na sebe. Nemůžeme kontrolovat nic jiného než to, co můžeme kontrolovat. Rozhodčí rozhodl a my podle toho musíme hrát."

Ovšem jiní našli situací, které Paul Williams neviděl, celou hromadu, jak ukazuje následující video s komentářem:

O Autorovi

Redakce

Další články autora

Komentářů: 1

  1. Řízek - Petr Kacíř

    Samozřejmě, je možně pitvat některé „pozoruhodné momenty“ v každém zápase a donekonečna se přít o tom, že mělo být rozhodnuto tak či onak. Osobně se domnívám, že celou situaci ohledně výkonu rozhodčího v zápasu Austrálie v Jižní Afrika způsobilo teatrální vystoupení Nika Withe. Aniž bych chtěl jakkoli hájit jeho absolutně neragbyové chování, musím se také pozastavit nad chováním F. deKlerka. V tomto konkrétním případě evidentně nemel v záměru si sáhnout na balón a jen chtěl „zaškvařit“, ostatně dělá to tak pravidelně a je jen otázkou kdy je to v rámci pravidel a kdy už za hranou. I kdyby N. Withe nepředvedl onen fotbalový teátr, tak by měl TMO posoudit počínání F. deKlerka jako hraní za hranicí pravidel. Určitě je velmi správné hodnocení hlavního trenéra jihoafričanů, že musí kontrolovat především vlastní hru, to je to co mohou ovlivnit. K dalším „ublíženeckým“ nářkům na výkon rozhodčího, který údajně poškodil či ovlivnil výsledek utkání ve prospěch Austrálie ocituji dva údaje ze statiky západu: Proti Austrálii bylo nařízeno 16 trestných kopů. Proti Jižní Africe 9. Austrálie si vysloužila dvě žluté karty. Jihoafričané jednu. Evidentně byli fanoušci Springboks zklamáni výsledkem, ale především měli být zklamáni předvedenou hrou svého týmu. Hrou která neměla nárok na úspěch v takovémto prestižním zápase.