Poslední zápas nás poslal na poslední místo

25. května 2023 (12:20)

KlubovéZpravodajství

Havířov 21. května 2023 (foto Josef Koláček) – Ne Nevydařená sezóna, v jejímž průběhu jsme vyhráli pouze jeden zápas v derby s Mariánskými Horami, nepotěšila ani svým závěrem, v souboji o předposlední místo jsme podlehli doma společenství Nýrska a Českých Budějovic.

Další fotografie Josefa Koláčka z utkání - viz GALERIE ZONERAMA

O postřehy z posledního utkání požádala redakce klubového webu o postřehy nejúspěšnějšího trenéra v dosavadní historii klubu a vítěze ankety ČSRU roku 2004 o titul Trenér roku Radka Klodu a bývalého reprezentanta České republiky a hráče s několikaletou hráčskou zkušeností z velšských soutěží Pavla Indráka.

Radek Kloda

„Soupeř měl daleko těžší roj, nechci říct zkušenější, který dominoval hlavně ve mlýnech, i v racích to bylo poznat, ale kluci v nich neztráceli tolik míčů. Vlastní autová vhazování nevycházela nejlépe, bohužel v důležitých situacích, takže jsme ztratili šanci útočit.

Ani obrana nebyla na potřebné úrovni. Pokud mluvíme o taktické obraně, pak aktivní obrana – vybíhání proti soupeři – byla tak napůl, na jedné straně se zabránilo rozvinutí útočných akcí hostů, ale na druhé straně bylo mnoho situací, kdy naše obrana vytvořila v linii »zuby« a soupeř jich dokázal využít, zvláště v závěru. Ale individuální obrana byla u některých hráčů žalostná, byli hráči, kteří za celý zápas nikoho nesložili. Zvláště se to projevilo mezi 64. a 74. minutou, kdy jsme dostali laciné pětky s konverzemi a prakticky ztratili bodový náskok a výhru. A byly to takové situace, jako ta, kdy jsme na soupeřově dvaadvacítce ztratili míč a tříčtvrtka Nýrska Petr Grassel prokličkoval mezi třemi čtyřmi našimi hráči a položil pod háčkem.

Takže to byly z herního hlediska ty rozhodující věci, které způsobily, že jsme ztratili dvanáctibodový náskok a nakonec o dva body prohráli.“

Pavel Indrák

„Vidím dva faktory, které způsobily porážku, jednak to, že se celý týden netrénovalo, protože podstatná část mužstva se připravovala na maturity, jednat tu nebylo to správné zaujetí. Zápas v mnoha fázích provázela jakási laxnost, jako by si kluci řekli: „Vždyť o nic nejde, stejně už padáme do druhé ligy, stejně už nic nezachráníme!“

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora