Poslední příprava na ligu

20. února 2023 (20:18)

KlubovéZpravodajství

Po přípravném utkání se Spartou na Bazalech čeká náš ligový tým mnohem náročnější program. V poslední přípravě na úvodní zápas moravské skupiny 1. ligy, ve kterém se utká s odvěkým rivalem Sokolem Mariánské Hory nejen o body do soutěže, ale také podvanácté o Slezský kylof, ho v sobotu 25. února čeká v Myslovicích přípravný turnaj s polskými kluby.

Naši se budou muset vyrovnat se zátěží čtyř zápasů. Nejdříve nastoupí proti silným juniorům U18 Juvenie Krakov, pak otestují druholigové Gryfy ze Slezské Rudy, kteří minulou sobotu v přípravě prohráli s Mariánskými Horami 13:36 a v dalším utkání změří síly s domácím prvoligovým Hegemonem. Turnaj pak uzavřou s druholigovým KS Rugby Wroclaw.

Jak nám prozradil prezident Hegemonu Mysłowice Tomasz Pękal organizátoři uvažují o zápasech se dvěma dvacetiminutovými poločasy, ale nevylučují dohodu se zúčastněnými týmy na místě se zkrácením na dvakrát 15 minut. Hrát se bude na tréninkovém hřišti pár desítek metrů od hlavního stadionu.

Trenér Patrik Kovács počítá s třiadvacítkou hráčů včetně dvou zahraničních posil. Do Mysłowic se jede v sobotu ráno v 7 hodin od haly Slávie autobusem.

O Autorovi

Redakce

Další články autora