Poslední kolo Women´s Six Nations rozhodne o vítězi

29. dubna 2022 (12:12)

SvětovéZpravodajství

Od počátku letošní soutěže bylo s ohledem na výkonnost jasné, že utkání Francie s Anglií určí vítěze soutěže a že jeden z těchto týmů získá grand slam. Ten by byl od roku 2002jedenáctým pro Anglii a šestým francouzským. Očekávání jsou velká, diváci přicházejí ragby v ženském podání stále více na chuť, neboť zápasy nejlepších týmů ztrácejí amatérský charakter a stále více se přibližují „velkému“ ragby. Mimo jiné je to také proto, že ženy zatím nehrají až tolik kontaktně a jejich hra je spíše „běh a přihrávky,“ prostě pohledné ragby rukama. Poté, co jak Anglie, tak Francie vloni porazily Blacks Ferns a sesadily je ze světového trůnu, to bude souboj mezi třetí a první zemí světového žebříčku. Avšak nejen zápas Francie s Anglií slibuje velký boj i ostatní celky mají o co hrát, všechny tři zápasy 5. kola by mohly proměnit v thrillery.

Wales v. Itálie

Cardiff, 30. 4. 13:00 CET

Italky vypadaly od prvního kola na vařečku, co se pomyslně uděluje poslednímu týmu, ale přišlo 4. kolo a vyhraný zápas se Skotskem, a Italky se asi této pochybné trofeje zbavily. Otázka je, zda mohou pomýšlet na lepší umístění. Můžeme rovnou předpovídat, že stěží, Velšanky přes výprasky od Francie a Anglie rozhodně na umělém trávníku Arms Park na překonání Italek zbraně najdou .

Francie v. Anglie

Bayonne, 30. 4. - 15:15 CET | Záznam NovaSport 2 19:00

Francouzky hrají v této sezóně Six Nations trochu zvláštním způsobem – skvělý první poločas s vysokým náskokem a mnohdy i ofenzivním bonusem a vypuštěný a chaotický druhý poločas. To nemůže na Anglii stačit, i když Irky ve čtvrtém kole ukázaly, že se Angličanky dají udržet na uzdě (0:11), jenže ve druhém poločase přišla smršť a Irky přišly k debaklu 0:69. Takže Francouzky, aby si zachovaly nějakou šanci, budou muset šlapat na vysoké úrovni po celých 80 minut.

Irsko v. Skotsko

30. 4. Belfast 21:00 CET

Pro Skotsko se věci nevyvinuly dobře, pokud nechtějí „přebírat“ Wooden Spoon musejí nad Irkami v Belfastu vyhrát, mezi oběma keltskými soupeři se tedy dá čekat drsný zápas. Měl by to být střet mezi útokem Skotek založeným na držení míče a houževnatou obranou Irek. Nicméně dá se spíše čekat výhra domácího týmu.