Pohár ragby XV: Splnili jsme roli favorita

13. října 2023 (00:17)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Dominik Kusý, který se po několikaleté přestávce  vrátil k ragby. Foto Jaromír Mottl.

Chotyně 8. 10. 2023 (foto Jaromír Mottl) – Nepřesvědčivé výkony letošního roku nás odsoudily k nelichotivému údělu „zametačů pelotonu,“ hrajeme o 17. až 20. místo, když nebudeme brát v potaz kluby, které hrají rozvojovou soutěž. Na konci pomyslného pelotonu jsou kromě nás jen rezerva pražské Slavie a společenství RC Liberec/RK Petrovice B a Rugby Šumava Nýrsko/RC České Budějovice. Do semifinále nám rozlosování a výkony přisoudily společenství Liberce s Petrovicemi a zároveň nás postavily před úkol s neznámým soupeřem uspět. Redakce vyzpovídala hrajícího kouče týmu Patrika Kovácse otázkou, zda tým splnil očekávání, tedy vítězství.

Splnili jsme roli favorita, zápas měl jednoznačný průběh, ale musím přiznat, že přišly herní sekvence, kdy nás soupeř dokázal zatlačit hluboko do našeho obranného území. Zároveň musím konstatovat, že jsme si vlastními chybami – předhozy a špatnými rozhodnutími – nedokázali tlak, který jsme měli, převést do vyššího bodového zisku.

Na druhé straně je fakt, že jsme do Liberce nejeli v optimální sestavě a někteří hráči museli hrát na nezvyklých postech nebo na nich dokonce hráli poprvé v životě. Musím poděkovat všem klukům, kteří do Liberce jeli.

Zápas byl velmi bojovný, hrálo se v dobrém tempu, bych řekl, a hráli jsme většinou nacvičený systém, a ten systém opravdu fungoval. Hodně jsme pokládali podél postranních čar, málo pod branku. Uvidíme, jak to bude vypadat v odvetě doma, kdy zas budeme hrát v jiné sestavě, a doufám, že nás bude hodně a budeme mít plnou lavičku.

Poznámka: Rozhovor byl uskutečněn v úterý 10. října, kdy ještě nebylo známo, že soupeř k odvetě nepřijede.

Fotografie z utkání: ZONERAMA

O Autorovi

Redakce

Další články autora