Po mnoha letech budeme na M ČR Sevens

24. června 2021 (07:41)

KlubovéZpravodajství

V sobotu a v neděli proběhne na pražské základně českého ragby stadionu Markéta mistrovství České republiky v olympijském ragby, jak se nyní sedmičkám s oblibou říká, po dlouhé době bude hrát i náš tým.

Sportovní ředitel ČSRU Antonín Brabec dnes (pátek 25. června 2021) zaslal nově upravený program turnaje, neboť se odhlásily dva týmy: Dragon Brno a Sparta Praha.

Pokud jde o sedmičky, nejsme žádná ořezávátka, jsme dvojnásobnými mistry republiky a máme také jedny bronzové medaile, ale bylo to už tak dávno … naposledy v roce 2006. Důvod, proč jsme dlouho na žádných sedmičkových turnajích a mistrovstvích nebyli, je prostý, neměli jsme na tento druh ragby vhodné hráče.

A naše vyhlídky v Praze? Sportovní ředitel a trenér Patrik Kovács to po nedělním turnaji v Ostravě řekl jasně: „Dnes byli na turnaji skoro všichni hráči, kteří by měli být i v Praze. Klukům jsem říkal, že pro nás není až tak důležitý výsledek, ale herní projev a dodržování herního plánu,“ je tedy zřejmé, že náš mladý tým se jede na mistrovství, jak se říká, otrkat.

Naše sedmičková bilance:

2015      2. liga 7´s - poslední 7. místo

2013      nepostoupili jsme do finále M ČR

2006      mistři ČR

2005      3. místo

2004      mistři ČR

O Autorovi

Redakce

Další články autora