Pichot hodlá grilovat Billa Beaumonta

27. dubna 2020 (17:27)

SvětovéZpravodajství

27.4.2020 (podle Daily Mail) – Volby prezidenta světové ragbyové unie World Rugby (WR) budou mít nebývalý náboj, střetne se kandidát prosazující modernizaci a nové trendy s konzervativní stranou, která soudí, že World Rugby dělá pro ragby jen to nejlepší. Augustín Pichot, dosavadní viceprezident WR žádá veřejnou názorovou konfrontaci s dosavadním prezidentem a obhájcem předsednického postu Sirem Billem Beaumontem, kterého vyzval k otevřené veřejné debatě o vizích dalšího rozvoje světového ragby.

Právě dnes začalo čtyřdenní předvolební okno, ve kterém mohou oba kandidáti přesvědčit volitele, aby právě jim dali svůj hlas. Pichot má překvapivě mnoho příznivců, jeho vize rozvoje světového ragby by mohla, vzhledem k jeho řečnickému talentu, přesvědčit i několik dalších, momentálně má mít Beaumont převahu snad jednoho dvou hlasů. V každém případě Beaumont ztratil jeden jistý hlas, když musel odstoupit jeho příznivec Francis Kean, předseda ragbyové unie Fidži, který byl nedávno odhalen jako vrah. V každém případě volba prezidenta WR dostává nebývalý náboj a bude nejotevřenější v historii ragby. Pokud se Pichotovi podaří vytlačit Beaumonta ze židle, nastane úplný kolaps starých pořádků.

Bill Beaumont spoléhá na zástupce zemí Six Nations, které mají neúměrný počet hlasů. Nicméně po Pichotově nedělní jedenáctihodinové kampani se situace změnila, získal značnou podporu mezi zástupci zemí, které jsou pro změny. Údajně došlo k rozkolu mezi členskými zeměmi Šesti národů, a zejména Wales a Irsko zvažují hlasování pro pětačtyřicetiletého argentinského kandidáta.

"Dostalo se mi velké podpory. Znamená to, že lidé chtějí změnu," poznamenal Pichot, „můj zájem je integrace, ne prodej pozic. Mou snahou je dělat to, co je nejlepší pro ragby. Hodně lidí to pochopilo," uzavřel Pichot.

Jméno nového prezidenta World Rugby bude známo 12. května.

O Autorovi

Redakce

Další články autora