Pětadvacet pětek padlo ve 2. kole extraligy

25. února 2024 (20:09)

DomácíZpravodajství

Sparta odvrátila debakl

Praha 24. února 2024 (man, foto Petr Skála) – Sedmnáct k nule vedly Říčany o poločase druhého kola extraligy se Spartou a všechno se zdálo jasné, zvláště když do 60. minuty postupně skóre zvyšovaly až na 31:0. Sparta od počátku narážela na neprostupnou obranu Říčan, ty si naopak ve sparťanské našly celou řadu mezer, kterých využívali říčanští „rychlíci“ a svými bleskovými průniky výrazně posouvali hru do hloubi sparťanského pole. Někdy si však domácí zbytečně komplikovali život přílišnými kombinacemi před brankovištěm Sparty v okamžicích, kdy by všechno vyřešila jedna dlouhá přihrávka na nekrytého útočníka.

Říčany snad pod dojmem dostatečného náskoku s blížícím se koncem utkání poněkud polevily, Sparta najednou dostala příležitost a náležitě ji využila, čtyřmi pětkami v poslední čtvrthodině zápasu nejen stáhla skóre z debaklového na přijatelný rozdíl, ale hlavně získala dva bonusové body.

Praga překvapivě vede

Praha 24. 2. 2024 (Petr Skála, foto autor) – Na první místo tabulky se probojovala překvapivě Praga a to po vítězství 39:33 nad  soupeřem, nad kterým už dlouho nevyhrála, nad Tatrou Smíchov. Jen v tomto jediném utkání vidělo několik desítek diváků ztrácejících se na hlavní tribuně pražské Markéty, ale také značný počet televizních diváků, celkem deset pětek. S přihlédnutím ke skutečnosti, že utkání trvá jen 80 minut, bylo toto pražské derby docela hezkou reklamou na ragby.

Pětky za Pragu i Tatru pokládali současní i bývalí reprezentanti jako třeba kapitán Pragy Hošek, rojník Novotný a za Tatru koncový útočník Koblic nebo  povoláním zeměměřič Mára, dále bodovali i Afričané Dumas v dresu Pragy a Uys v dresu Tatry. Ovšem vrcholem málo vídané hráčské „drzosti“ byla pětka položená teprve sedmnáctiletým Hugo Žákem. Nejmenší hráč Pragy na postu mlýnové spojky totiž asi deset metrů před brankovištěm proti neočekávání nepřihrál na útok, ale sám se směle vydal do soupeřem bráněného území a za brankou Tatry po kotrmelci položil svoji první extraligovou pětku.

Praga, která si vloni na jaře v rozhodujícím utkání se Slavií po výhře 20:19 se štěstím udržela účast v novém modelu extraligy s půltuctem účastníků, nyní po druhém kole a dvou výhrách zaslouženě vede tabulku. Vypadá to, že se s Pragou, která to v sobotu nandala Tatře 39:33, musí počítat v boji o účast v květnovém play off.

Každý chvilku tahal pilku

Brno 24. 2. 2024 - Už na druhé kolo vyšlo jihomoravské derby extraligy ragbistů Dragon Brno – JIMI Vyškov. V prvním oba získali bod, takže na trávníku v brněnských Cacovicích bylo záměrem obou navázat vítězstvím. V zápase v podstatě každý chvilku tahal pilku a nakonec byli produktivnější hosté. Vyškov v Brně vyhrál 24:17, získal plný počet pěti bodů, domácím zase zůstal jeden, píše ve Vyškovském Deníku sportovní redaktor Zdeněk Vlach.

Vyškovský Deník: foto Lubomír Stehlík

Ondřej Kutil, Dragon Brno

„My jsme nevyužili svých silných momentů, které jsme měli na konci prvního poločasu, kdy se konalo pravidlo nedáš – dostaneš. Už tam se víceméně rozhodlo a plus samozřejmě i v tom našem nepodařeném vstupu do druhého poločasu,“ konstatoval po utkání domácí trenér Ondřej Kutil.

Pavel Pala, Vyškov

„S výsledkem jsem spokojený velmi, herně jen se čtyřiceti minutami z celého utkání. To znamená těch prvních dvacet minut ze začátku a prvních dvacet z druhé půle,“ vystihl i jeho vyškovský protějšek Pavel Pala charakter zápasu jako přesýpacích hodin.