Pel mel z klubu

23. dubna 2022 (12:51)

OstatníZpravodajství

Mladší žáci se znovu vydají na turnaj do Vimercate

Před 4 lety jsme obdrželi zajímavou nabídku na účast v turnaji pro mládež v lombardského města Vimercate. Turnaj Minirugby6Nations měl ve městě a pořadatelském klubu Rugby Pirati krátkou tradici, vznikl v roce 2015. V roce 2020 a 2021 se kvůli covidu, který právě Lombardský region zasáhl nejvíce, nehrál. Naši nebyli z Česka první, v předchozích letech na turnaji hráli i kluci z brněnského Dragonu nebo Tatry Smíchov.

A jak jsme dopadli? Nejlépe to vyjadřuje Coubertinovské zúčastnili jsme se, kluci a holky získali možná nějaké herní zkušenosti, ale určitě si přivezli hezké zážitky, s výsledky už to bylo horší. Skončili ve své skupině poslední a víc si už nezahráli, organizátoři zápasy o 8. až 16. místo zrušili. Přesto zájezd přinesl jedno plus, trenér Vlasta Tržický se seznámil s kolegy z Myslovic, jejichž tým rovněž na turnaji hrál, což dalo základ budoucím kontaktům s Myslovicemi.

Na snímku tým Havířova s italským týmem Mosquito Rugby ASD Muggió, který sídlí nedaleko Monzy

Letos turnaj mírně pozměnil název – jmenuje se Minirugby X Nations, proběhne v sobotu 7. a neděli 8. května v kategoriích U7, U9, U11, U13 a U15. Turnaji, jak už je ve Vimercate tradicí, bude v pátek 6. května předcházet uvítací večírek pro všechny týmy a hráče. Separátně proběhne rovněž v pátek pro vedoucí výprav a trenéry Welcome Dinner v místním sportovním centru, kterého se zúčastní starosta města a radní pro sport.

 S kým budou naši kluci a holky hrát, zatím nevíme, co víme, je, že vyrazí autokarem ve čtvrtek v 18:30 od sportovní haly Slávie, budou ubytováni v hotelu Euro Hotel Residence, který se nachází v obci Concorezzo 3 km od Monzy a zhruba 5 km od Vimercate. Hotel uvádí, že do centra Milána je to asi 20 minut jízdy. S návratem se počítá v pondělí 9. května dopoledne.

Veteráni se aktivizují?

Na otevřený dopis veteránům, který je měl vyburcovat ze spánku, nikdo nereagoval, ale zbytky vůle k životu týmu Old Boys přivedly ve čtvrtek několik veteránů na trénink, neboť se blíží první turnaj jarní veteránské série Memoriál Miloše Dobrého 30. dubna v Olomouci. Avizovaná účast Old Boys v Olomouci je snad zároveň startem příprav obnovení vlastního turnaje o Havířovského krocana, který je plánován na 28. května. Alespoň dva veteráni – Boby a Vlastík – ujišťují, že přípravy běží, krocan se vykrmuje, minimálně Piraňa z Polska prý přislíbil příjezd veteránského týmu, takže to snad vyburcuje i další starší hochy k nějaké aktivitě.

Hanka byla ve Francii

Redakce očekávala, že se ozve Hanka Hubincová, která se zúčastnila herního soustředění národního týmu dívek U18 v Massy, drobnou zprávou. Nestalo se, škoda, taková zpráva by jistě povzbudila další holky v klubu, aby se pokusily Hanku do reprezentace Česka následovat. Hanka se přece jen ozvala a poslala o soustředění zprávu:

Herní příprava U18 ve Francii

Do Francie jsme vyjížděly ve čtvrtek 14.4. místem konání bylo město Massy – zde má základnu RC MASSY – francouzský rugbyový klub, který hraje v Nationale, třetí úrovni systému francouzských soutěží.  Měly jsme možnost sedět v hledišti a sledovat hru mužů.

Plán byl následující: čtvrteční noc jsme spaly v Německu a v pátek ráno pokračovaly v cestě do místa konání soustředění. Po příjezdu nás čekal lehký trénink, při kterém se zkoušely auty, mlýny a útok s míčem. Následovalo ubytování a společná večeře.

V sobotu nás čekal nabitý program a proto jsme si daly s chutí úžasnou snídani a vyrazily na přípravný trénink v jehož průběhu jsme si zahrály touch a odpoledne pak dva tréninkové zápasy proti týmu z Francie. Byla to obrovská zkušenost, naučila jsem se mnoho nového a těším se na další výzvy.

Nedělní ráno lehce trénink a potom výlet do hlavního města Francie – Paříž je kouzelné a nádherné město. Všechny jsme byly nadšené, spokojené a unavené.

Soustředění se mi moc líbilo a věřím, že nové zkušenosti využiju v zápasech.  

Foto jsme převzali z webových stránek ČSRU – Hanka je ve spodní řadě klečících úplně vpravo

O Autorovi

Redakce

Další články autora