Pamatujme nové jméno: Caleb Clarke

18. října 2020 (23:22)

SvětovéZpravodajství

Foto v náhledu: Caleb Clarke za sebou nechává ležící obránce

(S využitím článků a fotografií z novozélandských a australských medií) - Málokdy se stává, aby nováček v národním týmu zaujal výjimečným způsobem, ale Caleb Daniel Clarke (189 cm, 107 kilo) je takovou výjimkou. Hrál už sice v prvním utkání ve Wellingtonu, ale jen 11 minut v závěru zápasu, jeho dnešní vystoupení se tak dá považovat za skutečný debut.

Caleb Clarke s otcem Eronim

Syn bývalého křídla a tříčtvrtky All Blacks v letech 1992-1998 (24 startů, 50 bodů) Eroni Clarkeho bude s největší pravděpodobností mužem, jehož jméno si budeme muset pamatovat. Vypadá to, že bude novou hvězdou All Blacks. V utkání působil svou mrštností a prací nohou jako gepard a důrazem připomínal protitankovou raketu, zaujal několika akcemi, při kterých jeho rtuťovitost a současně průbojnost nadělala Australanům těžkou hlavu.

Zvlášť nadchl jeho sólový průnik, při kterém se na zhruba 60 metrech způsobil v obraně Wallabies naprostý chaos, zbavil se 5 obránců a zastavil ho až šestý poslední v polovině obranného území Austrálie, ale to už bylo pozdě, další dvě přihrávky od rucku došly k Ardie Saveovi a tomu ani dva obránci nezabránili prorazit za brankovou čáru.

"Je to velmi zvláštní hráč a zvláštní kluk," řekl o jednadvacetiletém debutantovi kapitán All Blacks Same Cane.

"Jsem nadšený, že uspěl v prvním startu a nezklamal. Byl výjimečný a já jsem opravdu za Caleba a jeho rodinu šťastný."

Dojatý Caleb

Clarke v utkání uběhl 123 metrů s míčem a prošel přes 10 obránců. Však také diváci, když byl zhruba 12 minut před koncem střídán, ocenili jeho výkon ovacemi ve stoje, což se určitě tak často nevidí. Třeba komentátor Sam Phillips v Sydney Morning Herald uvádí svůj článek o utkání titulkem All Blacks ukázali příštího Jonaha Lomu.

"Je těžké sledovat brilantního nováčka All Blacks Caleba Clarka a nevidět ho jako dalšího Jonaha Lomu," uvádí Phillips na úvod. "Od doby, kdy Lomu odešel v roce 2002do důchodu, hledal Nový Zéland křídlo jeho formátu. Stručně řečeno, ten formát jednoduše znamená nezastavitelnost ... Clarke disponuje pořádnou rychlostí, ale je to jeho nespoutaná síla, která vrací mysl zpět k Jonahovi Lomu."


 

O Autorovi

Redakce

Další články autora