Padl anglický rekord návštěvy na ženském ragby

26. dubna 2022 (01:05)

SvětovéZpravodajství

V náhledu: Mlynářka Anglie Lark Davies položila dvě pětky, tu první hned v první minutě

Zápas od zápasu poutají Red Roses větší pozornost diváků, v utkání Women´s Six Nations s Irskem padl národní rekord. návštěvnosti na ženském ragby. Po 14 689 divácích na utkání s Walesem, přišlo na zápas proti Irsku na Mattioli Woods Welford Road v Leicesteru 15 836 diváků. Většinu z jedenácti pětek anglické ženské reprezentace však diváci viděli až ve 2. poločase, v tom prvním Irky odolávaly a prohrály  ho jen 0:10, ovšem konečné skóre 69:0 pro Anglii

Ovšem není to rekordní výhra týmu, ta patří předchůdkyním, které v roce 2005 porazily Jižní Afriku 101:0. Nejčastějšími "obětmi" Red Roses, které dostávaly výprasky přes 60 - 80 bodů, byly ty nejbližší týmy Wales, Irsko a hlavně Skotsko

A na okraj, jedna z nejlepších a nejznámějších reprezentantek Anglie Emily Scarratt oslavila svůj 100. zápas v reprezentaci.