Ozvěny víkendu

22. listopadu 2022 (21:06)

OstatníZpravodajství

V náhledu: Ostravští se snaží zastavit vazače Havířova Jana Hlaváče, sledují spoluhráči Lukáš Regec, Noel Sittek a hrající trenér Patrik Kovács. Foto Josef Koláček

Havířov 20. 11. 2022 - Po finálovém derby skupiny „D“ Poháru XV 2022 mezi Havířovem a Mariánskými Horami, které trenér Havířova Patrik Kovács označil za rozhodující pro ovládnutí Severní Moravy, hovoříme s trenéry obou týmů.

Rob Vann, kouč Mariánských Hor: Scházela nám přesnost

Především blahopřeji Havířovu k posledním výkonům. Dnes jsme dostali lekci ve mlýnech i vhazování z autu. Nebyli jsme schopni se přizpůsobit hře Havířova. Jako sportovní událost to určitě bylo hezké utkání, Havířov může být na svůj výkon pyšný, ale pro naše fanoušky, kterých tady bylo hodně, to bylo trápení. Scházela nám přesnost, nebyli jsme schopni zahrát víc než tři herní fáze bez chyby. V zimě nás čeká hodně práce a dřiny.

Patrik Kovács, trenér Havířova: Musím kluky pochválit za bojovnost

To že zápas nebude jednoduchý, nám bylo předem jasné. V přípravě na zápas se nám zranily obě tříčtvrtky, o to víc byl pro nás zápas náročný a museli jsme najít vhodnou alternativu, kým je nahradit. Nějakých 15 20 minut nám trvalo, než jsme se srovnali s rychlostí hry a dostali do tempa. Od začátku jsme věděli, že tentokrát budou naší silnou stránkou mlýny. Tou měla být i autová vhazování, bohužel se nám jich pár nepovedlo, tady máme ještě velkou rezervu a musíme to do nové sezóny zlepšit.

Musím kluky pochválit za bojovnost a za to, že nedostali žádnou kartu, která by mohla výrazně ovlivnit výsledek zápasu. S tím jsem docela spokojený. Samozřejmě, že nějaké nedostatky byly, ale naštěstí  je soupeř nedokázal využít ve svůj prospěch. 

Celkově podzimní sezonu hodnotím pozitivně, protože se nám podařilo z 8 zápasů vyhrát šestkrát a prohráli jsme pouze s favorizovanou Přeloučí, která letos sestoupila extraligy a byla nad naše síly. 

O Autorovi

Redakce

Další články autora