Otevřený dopis veteránům

15. dubna 2022 (12:33)

KlubovéZpravodajství

Sedmdesátá léta: Old Boys na turnaji o Šišku tlačenky ve Vyškově

Havířov 15. dubna 2022 - Boby, který se tak nějak snaží fungovat jako buditel Old Boys, tvrdí, že myšlenka na obnovení veteránského týmu stále žije. Že se povedlo zburcovat a postavit skoro celý tým na loňský turnaj v Olomouci a prohlásil to za renesanci veteránského ragby. Ovšem sám přiznává, že má problém s komunikací, že oslovení veteráni nereagují ani na E-maily, SMS, facebooky, ani na messengery a bůhví jaké komunikační prostředky ještě existují, když akci připravoval.

Několik kolegů přišlo s myšlenkou obnovit Havířovského krocana a prosadili jeho zařazení do klubového sportovního kalendáře na 28. května odpoledne. Tím ale celá iniciativa skončila. Ono obnovit něco, co umřelo na neochotu se angažovat, nevyvolává u výboru klubu (jsou to 3 lidé + Gaman jako sekretář) žádné nadšení, protože vyhlásit obnovení turnaje, může také znamenat, že ho tito lidé budou muset připravit, a věřte, že mají dost práce s chodem klubu a trénováním, rozhodně nemají zájem zabřednout do práce, kterou si Old Boys, jako zralí dospělí lidé, MUSÍ ZORGANIZOVAT A PŘIPRAVIT SAMI!

Výkonný výbor proto navrhl, a výroční členská schůze usnesením odsouhlasila, že Old Boys musejí vytvořit organizační výbor a pustit se do přípravy turnaje. Přitom musíme mít na paměti, že na jaře běží ještě další 2 turnaje – 30. dubna Memoriál Miloše Dobrého v Olomouci a 10. až 12. června v Praze Staropražská šunka. A sami dobře víte, že nedostanete nikoho na vlastní turnaj, pokud se recipročně nezúčastníte turnajů pořádaných jinými kluby.

Tak tedy závěr je:

buď

…budete na tento dopis reagovat a odpovíte, zda se budete v klubu havířovských Old Boys angažovat a bude vás dost na to, aby se vytvořily dva týmy, které budou klub reprezentovat na některém z vyjmenovaných turnajů,

…se mladší veteráni zapojí, nebudou vytvářet nějaké elitní formace typu „Veteráni 2012,“ a hrát si na vlastním písečku,

…si starší veteráni ještě rozmyslí ukončení aktivní činnosti a veteráni, kteří už nefungují roky, se znovu zapojí (to už pro vás ragby v Havířově přestalo existovat?),

…se do týdne přihlásí 3-5 lidí, kteří vytvoří organizační výbor a rozdělí si práci s přípravou turnaje,

…budete alespoň jednou týdně – třeba jako kdysi v pátky – trochu trénovat, abyste se na turnaje připravili,

protože

…jen za podmínek, že odpoví dostatečný počet lidí, kteří projeví zájem obnovit činnost veteránského klubu, je výbor klubu a také já jsem ochoten v této záležitosti všestranně pomoci,

…pokud neprojeví zájem a neodpoví dostatečný počet lidí, nebude mít význam se nějakým obnovováním činnosti Old Boys zabývat. Pro pár lidí se nic nebude oživovat, kdo má zájem, hraje, nebo bude hrát za Moravskoslezské Orly.

Zvažoval jsem formu oslovení  všech, nemám na všechny kontakt, nemám na všechny e-mailovou adresu a poslat výzvu jen někomu, nic neřeší. Proto vás žádám, abyste na tento dopis upozornili kolegy veterány, jakýmkoliv způsobem. Vím, že mnozí bývalí hráči nejenže nechodí na ligové zápasy, ale ani nijak nesledují dění okolo klubu, prostě se odstřihli, přesto by bylo dobré, aby si tuto výzvu přečetli.

Zdraví vás Karel Gaman

O Autorovi

Redakce

Další články autora