Ohlasy neděle

28. září 2022 (21:30)

KlubovéZpravodajství

V náhledu "Muž zápasu" Filip Plinta na snímku Marie Durdíkové

Havířov 25. 9. 2022 - Po delší době se vedení klubu rozhodlo obnovit jmenování „Muže zápasu,“ ne však dřívějším anketním způsobem, který se neosvědčil. Rodinné klany totiž nosily lístečky se jménem „hráče, který mne nejvíc zaujal“ už třeba ve třetí minutě zápasu, takže vyhrávali ti, kteří měli na utkání nejvíc příbuzných a známých.

V nedělním utkání s rezervou Tatry Smíchov proto byli osloveni přihlížející veteráni a odborníci a ti se shodli na dvou jménech: Roman Barabáš a Filip Plinta. Nakonec se experti těsně přiklonili k Filipovi, hlavně kvůli čtyřem položeným pětkám. V hodnocení herního projevu a útočné agresivity a také obrany vyšli oba hráči nastejno.

Filipe, veteráni a experti tě vybrali za muže zápasu, to se ti určitě ještě nestalo, jak se ti vůbec hrálo?

Dneska super! Byla skvělá atmosféra i diváci nás povzbudili, prostě šlapalo to, jak mělo. Příprava se vyplatila, všichni chodili na trénink, takže to dnes bylo vidět.

Kouč je spokojen

Kouč Patrik Kovács je s výkonem týmu až na drobné výhrady spokojen:

S předvedenou hrou jsem spokojen. Opět výborně zahrála útočná řada a její hra se začíná přibližovat mým představám. Prvních 15 minut byla hra velmi dobrá, pak jsme se nechali ukolébat vedením 21:0 a soupeř s extraligovými zkušenostmi zápas zdramatizoval. Máme velmi mladý tým a některé chyby pramení z naší nezkušenosti.

Ještě musíme zapracovat na obranné fázi hry. Roj někdy hraje málo důrazně. Také proti nám rozhodčí odpískala docela dost trestných kopů za přestupky kolem raků. Také obrana jeden na jednoho by mohla být lepší, ale na tom pracujeme a chce to čas. Důležité je, že tým bere přípravu zodpovědně a hlavně že to kluky baví.