Něco málo z izraelského ragby

7. srpna 2020 (21:15)

SvětovéZpravodajství

Zdroj: Israel Newsletter Q2 2020 - „Hra, kterou hrají v nebi a jejíž hodnoty nás spojují s našimi nejlepšími kamarády, kluby a světovou ragbyovou komunitou. Bylo mi ctí sloužit jako prezident izraelskému ragby během posledních 12 let (3 po sobě jdoucí období) a přispívat ke sportu, který nás tady v Izraeli úzce spojuje.

Při pohledu zpět na těchto 12 let se domnívám, že naším nejvýznamnějším úspěchem je proměna exotického „cizího“ sportu stojícího na přistěhovalcích, kteří s sebou přinesli do Izraele znalost ragby a vášeň k ragby a postavili náš sport na nohy. Ragby v Izraeli je dnes známé a uznávané sportovními institucemi. Naši hráči, trenéři, rozhodčí, dobrovolníci a členové ragbyové komunity v Izraeli chytili virus – ragby,“ praví se mimo jiné v prohlášení ex prezidenta na rozloučenou. Novým prezidentem izraelského ragby je Offer Fabian (na snímku vpravo vedle Menachem Ben Menachema).

Česká reprezentace se střetla s izraelským národním týmem třikrát a ne vždy vítězně:

6.11.1993 v Amsterdamu vyhrála 28:0 v kvalifikaci na MS 1995

25.4.2015 v Praze v divizi 2A mistrovství Evropy remizovala 26:26

2.4.2016 v Netanji už porazila domácí rozhodně 40:19

Ragby proniká do izraelských škol

Zdroj: Israel Newsletter Q2 2020 - Po letech úsilí bylo ragby v bezkontaktní formě (tag ragby) konečně zařazeno do školního systému jako rekreační sport.

Rugby Israel (RI) zřídil pracovní skupinu vedenou Orenem (Beki) Beckem, ragbyovým veteránem a ředitelem sekce na ministerstvu školství v severní oblasti. Program, schválený ministerstvem, kombinuje ragby jako zábavu s jeho pěti základními hodnotami:

• Integritou

• Respektem

• Vášní

• Disciplínou

• Solidaritou

RI přidělil klubům rozpočet na mise trenérů a hráčů ve školách, kde seznamují děti s naším nádherným sportem.

Kromě zařazení tag ragby do místního školního systému RI zajišťuje akreditační kurzy učitelů tělesné výchovy.

RI také objednalo 100 sad pro tag ragby a nabídne je klubům a školám.

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora