Na Prague Youth Festivalu tak napůl

19. října 2023 (15:32)

KlubovéZpravodajství

Dlouhou dobu jsme na Pražský mládežnický festival ani nepomysleli, v podstatě jsme na to neměli dostatek hráčů, Naštěstí se časy mění, loňská účast na turnaji v Itálii, vítězství na turnaji Krakov 7’s, letošní účast na jarním turnaji PYRF v Praze a na World Games v Klagenfurtu, se staly etapami pomalého růstu úrovně našich nejmladších. Přinášíme report z turnaje U10, který se hrál na hřišti Tatry Smíchov a výsledky kategorie U12.  Nejúspěšnější z našich byl tým U8, jemuž je věnován samostatný článek i výsledky turnaje PYRF U8.

Kategorie U10

Praha14. října 2023 (Zlata Pernická) – Pražský Ragby Festival měl několik pořadatelů: Kategorie U8 hrála na Pragovce ve Vysočanech, U10 na horním hřišti Tatry pod Strahovem a U12 v Petrovicích.

Náš tým U8 doplněný hostujícím Adamem ze Sokola Mariánské Hory hrál ve skupině F, zatímco ve skupinách A až D startovalo po pěti týmech, na „naši“ skupinu zbyla jen čtyři družstva, přesněji tři a jedno čistě holčičí. Postupně jsme hráli proti Babicím a prohráli 1:5, Říčanům 1 s výsledkem 0:8 a nakonec proti dívčímu družstvu, které neslo pojmenování Amazonky a ty skutečně dostály svému názvu, bojovnice Amazonky porazily náš tým 4:3. To sice znamenalo poslední čtvrté místo ve skupině, ale s výhodou, že jsme byli pro finále zařazeni do skupiny o 18. až 23. místo.

V odpolední finálové části o konečné umístění jako by Bizoni nabrali novou energii, začali skládat, přihrávat si, i když některé přihrávky směřovaly nikam a nikomu. Porážky byly zaviněny hlavně tím, že tým neumí využívat celou šířku hřiště. Důležité je, že tým to nevzdával, ani když se nedařilo, a snažil se hrát naplno. Každému soupeři položil několik nebo alespoň jednu pětku. A tak bodovala Maruška, Radek, Vojta i Adam z Ostravy. Zvláště překvapil Antoš, který položil hned tři pětky.

Tým bojoval a vyhrál nad druhým družstvem Olympu 4:3 a remizoval s AMMORem 3:3, nestačil však na Slavii Praha, se kterou prohrál 1:3 a nestačil ani na německé týmy Heidelberger RK a Rugby Union Hohen Neuedorf e.V. S oběma německými týmy prohrál shodně 1:5.

Mladší žáci U12 se umístili na konci druhé třetiny týmů

Velmi rozpačitě se tváří naši hráči marně stíhající hráče Pragy      Foto RC Praga

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora