Na okraj turnaje mladších žáků

27. září 2023 (22:01)

KlubovéZpravodajství

Havířov 23. září 2023 (Text rk/man, foto Lukáš Wimmer) – V sobotu jsme pořádali turnaj mladších žáků kategorie U8, U10 a U12, v Havířově. Byl to však termín, kdy ve sportovní hale Slávie měli judisté JC Havířov dorosteneckou ligu, a hrozilo, že pro 16 družstev a téměř dvě stovky mladších žáků nebudeme mít dost šaten, ale díky vstřícnosti kolegů judistů, kteří souhlasili s improvizovanou převlékárnou v malé tělocvičně a cvičebně, se všichni do šaten vešli.

Počasí nám moc nepřálo, před turnajem pršelo, pak pršelo jen velmi jemně, ale před polednem už to byl docela hustý déšť, naštěstí netrval dlouho. Nainstalovali stany, ve kterých se mohli hráči a trenéři před deštěm ukrýt. Některá družstva si přivezla vlastní stany.

Od doby, kdy máme k dispozici i tréninkové hřiště na vedlejším atletickém stadionu, máme možnost postavit pro každou kategorii dvě hřiště, byť tentokrát poněkud omezenou zdevastovanou částí hřiště po Havířovských slavnostech, což velmi pomáhá ke zkrácení doby turnaje. Všechna byla dobře připravena a nalajnována, pro kategorii U8 bylo připraveno jedno hřiště a pro kategorie U10 a U12 hřiště dvě.

Kvůli několika změnám v počtu družstev se začalo s malým zpožděním, ale díky možnosti hrát na dvou hřištích nakonec turnaj skončil ještě před jednou hodinou odpoledne. Skončil předáním odměněn hráčům. Díky podpoře hypermarketu Globus Havířov jsme pro všechny týmy připravili drobné odměny k snědku.

Rodičovský výbor se podobně jako na jaře na turnaj opět perfektně připravil, měl k dispozici i teplé jídlo guláš s chlebem, párek v rohlíku, několik druhů buchet a různých dobrot. Samozřejmě byly podávány tři druhy čaje, káva a nealkoholické pití, a ovšem pro dospělé oficiální pivo RC Havířov Svijany. Zákazníci mohli vše konzumovat u stolů pod velkým stanem.

O Autorovi

Redakce

Další články autora