Muži se připravují, ale zatím nevědí na co

3. června 2021 (10:23)

KlubovéZpravodajství

Havířov 2. 6. 2021 - Redakce navštívila trénink mužstva a položila několik otázek trenérovi a sportovnímu řediteli klubu v jedné osobě Patrikovi Kovácsovi k současné situaci v přípravě týmu, možných posilách a nejbližšímu programu.

Jak se rozbíhá příprava?

Příprava začala hned, jak nám to rozvolňování covidových omezení umožnilo. Nejdříve ve dvojicích, pak v malých skupinkách. Velkým hendikepem pro hráče byla nemožnost využívat šatny před a po trénincích. Někteří hráči dojíždějící z okolních obcí nechodili, když bylo špatné počasí. Teď už ale do šaten můžeme a tak počet hráčů na tréninku se zvedá.

S kým se počítá pro doplnění kádru?

Z Olomouce by nám měl ještě sezonu možná dvě pomoct Ríša Hladík, ze Žiliny 3-4 hráči, pokud jim to restrikce umožní. Dominik Wardas a Daniel Miarka pracující v Brně resp. v jižních Čechách a budou jezdit na na páteční tréninky i na zápasy, pokud jim to pracovní povinnosti umožní. Ještě jednáme s Patrikem Vávrou, který se vrátil z hostování ze Sparty, ale pracuje a bydlí v Brně. Uvidíme co Martin Havlíček, který naznačoval možnost návratu do Havířova. Na podzimní sezonu bychom měli mít k dispozici cca 28 hráčů.

Jaký má tým nejbližší program?

Unie vypsala několik turnajů v červnu ve čtyřech různých formách ragby. Ragby 7's, Ragby 10, XRagby a klasické ragby XV. Po zvážení všech pro a proti, jsme se přihlásili se do ragby 10 a na M ČR v ragby 7's. Bohužel ze tří plánovaných turnajů v ragby 10 s uskuteční pouze jeden turnaj, a to 19. 6. v Českých Budějovicích, na který se přihlásilo několik týmů, a my zvažujeme, zda by pro nás bylo reálné se zúčastnit. Ale protože je to týden před termínem mistrovství ČR v sedmičkách, uvažujeme o variantě účastnit se turnaje 7's v neděli 20. 6. v Ostravě, jako formu přípravy na mistrovství. V pátek po tréninku vydáme konečný verdikt.

O Autorovi

Redakce

Další články autora