Moravská série mladších žáků v Ostravě

17. října 2019 (12:43)

KlubovéZpravodajství

Ostrava 12.10.2019 (Radomír Kloda) – Minulou sobotu se mladší žáci kategorie U8, U10 a U12 zúčastnili turnaje v Ostravě pořádaného Sokolem Mariánské Hory. Zúčastnila moravská družstva v kategoriích U8, U10 a U12. Na ragbyovém hřišti Sokola byla vytyčena tři hřiště, vždy jedno pro jednu kategorii.

V náhledu a v textu snímky M.Hegrové

Naše děvčata si zahrála za ostravskou U8

Po domluvě se Sokolem jsme na turnaj dovezli naše dvě holky (Elišku z Havířova a Natálku z Albrechtic), které odehrály celý turnaj. První utkání Sokol prohrál s béčkem Bystrce v poměru 1:5, pak Sokol porazil Olomouc v poměru 5:2 a v dalším utkání porazil také Vyškov, a to 2:1. Ve čtvrtém utkání nestačil na Bystrc A a prohrál 1:6 a v posledním utkání prohrál se Zlínem 0:2. Přes dvě vítězství nakonec družstvo Sokola s našimi dvěma nadějemi skončilo až na 5. místě, jen kvůli horšímu skóre. Vítězem v kategorii U8 se stalo áčko Bystrce.

Společné družstvo U8 koučovala Natalie Parchanská (foto R.Kloda)

V týmu U10 hostovali 2 kluci ze Žiliny

I když družstvo U10 přijelo na turnaj s deseti hráči (z toho 2 hráči byli ze Žiliny), v týmu hráli jen tři zkušenější hráči a pak mladší ročník hráčů RC Havířov, Albrechtic a Žiliny. Tím mělo družstvo U10 hendikep, který nenahradilo ani bojovností. V prvním utkání Havířov prohrál se Sokolem 1:4, pak dostal naloženo od pozdějšího vítěze Bystrce v poměru 0:10, pak naše družstvo nestačilo na Olomouc (0:9), se Zlínem jsme prohráli 1:6 a s Vyškovem 1:5. Naši hráči se sice snaží, ale snaha není koordinovaná a hlavně kvůli malé zkušenosti a velmi nízkému věkovému průměru nestačí družstvo na zkušenější týmy. Naše U desítka skončila na 6. místě, vítězství si připsal celek Bystrce.

Tým U10 Havířova koučovala Klára Kokindová a v družstvu hráli: Matěj Szturc, Marek Pirochta, Jakub Tylšar, Jonáš Hanzel, Šimon a Matouš Juříkovi, Adam Slivka, Tobiáš Bajtek a Jakub a Adam z Žiliny. (Foto R.Kloda)

Neoslnili jsme

(Vlastimil Tržický) - Doplněni kluky ze Žiliny, kteří doma nemají příliš mnoho příležitostí si zahrát, a žáky z albrechtického kroužku, jsme mezi dalšími pěti týmy U12 moravských klubů nijak neoslnili.

Do prvního zápasu jsme nastupovali bez kapitánky Ivanky, která hraje na mlýnové spojce, proti Mariánským Horám a přestože byl zápas vyrovnaný, prohráli jsme 2:3. Doplatili jsme na slabou aktivitu ve skrumážích po skládání. V dalším zápase jsme nastoupili proti favoritovi této věkové kategorie áčku Bystrce a podlehli jsme 0:5. Do třetího zápasu jme už nastupovali v plné sestavě a bylo jasné, že máme dobrou šanci vyhrát, odložil jsem tablet a hnal jsem Bizony do boje a aktivnější hry, vyplatilo se, vyhráli jsme nad Olomoucí 5:1. Ve čtvrtém utkání jsme nastoupili proti béčku Bystrce posíleného o hráče áčka a porazili jsme je 2:0. V posledním střetnutí s Vyškovem se nám bohužel nepodařilo navázat na výkon z předchozích dvou utkání a prohráli jsme o bod 1:2.

Foto R.Kloda

Musím všechny pochválit, všichni se opravdu snažili, ale pořád je co zlepšovat, hlavně nám schází důraz a dravost v soubojích o míč. Čekají nás poslední dva turnaje ve Zlíně a ve Vyškově, na které se musíme patřičně připravit. Každý si musí před cestou na turnaj zkontrolovat, zda má všechno pro hru, aby zas někdo nenastoupil v teniskách.

Máme dobrý kolektiv a fungujeme jako tým se stálicemi Aničkou, Ivankou, Erikem, Péťou a skvělou Kristýnkou a postupně dotáhneme i tu mladší část družstva, která přešla z U10, k dobrým výkonům.

O Autorovi

Redakce

Další články autora