Mladší žáci se loučili se sezónou

18. listopadu 2019 (23:05)

KlubovéZpravodajství

Havířov 16.11.2019 (rkl) - Prakticky ze dne na den jsme se trenéři mladších žáků domluvili, že pro nejmenší ragbisty RC Havířov a hráče školního kroužku v Albrechticích uspořádáme rozloučení se sezónou a tréninky na hřišti Sraz jsme si dali čtvrt hodiny před desátou hodinou, abychom mohli začít v 10,00 hodin.

Děti se nejprve rozehřály během s míči a následnou rozcvičkou. Následovaly honičky s míčem i bez něj. Potom měly děti předvést techniku přihrávek ve dvojicích a pak následovala soutěž dvojic v co největším počtu přihrávek na určenou vzdálenost a čas. Nejlepší dvojice stanovila nový rekord na 20 přihrávek. I ti menší zdárně sekundovali těm zkušenějším a dosahovali dobrých výsledků. Po přihrávkách si všichni zahráli hru „Na třetího“, kterou někteří znají pod názvem „Na prasátka a zlého vlka“.

Po této hře si hráči a hráčky vyzkoušeli dovednost v kopání na přesnost. Kopy se prováděly tzv. způsobem kopem z ruky na vzdálenost 12 metrů a do čtverce o velikosti 2,5 x 2,5 metrů. Zde se projevil nedostatek v kopací technice. Proto jsme ještě na hráče přitlačili a nutili je kopat na háčko (branku) kopem ze hry, kteří ragbisté znají jako drop. I zde se kopy dařily sporadicky, ale hodně pokusů mělo směr, jen jim chyběla výška.

Před ragbíčkem si ještě všichni zopakovali skládání na kruh pro skládání, protože skládky protihráče s míčem jsou kořením ragby stejně jako přihrávky, běh s míčem a pokládání míče do brankoviště. Pro hru byla sestavena dvě družstva, která byla ještě rozdělena na menší a větší hráče, kteří se mohli pohybovat v koridoru proti stejně velkým protihráčům, čímž větší hráči neukazovali svoji dominanci nad menšími a menší hráče bránili jen stejně vyspělí hráči. Tím byla hra dosti vyrovnaná, i když jedno družstvo nakonec přehrálo to druhé.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako poslední plánovaná činnost na hřišti bylo pouštění draků. Pouštění draků se některým dařilo a jiným zase méně. Jen jeden drak nám uletěl, ale nakonec byl nalezen na střeše haly, takže co jsme do vzduchu vypustili, to jsme nakonec na zem zpět dostali. Zakončení tohoto vydařeného dopoledne, kterého se zúčastnilo 20 aktivních dětí (plus dva zranění jako přihlížející), se uskutečnilo v blízkém KFC, kde dětem bylo zakoupeno něco k jídlu a samozřejmě i pití.

Poděkování patří všem zúčastněným dětem i jejich rodičům a samozřejmě trojici trenérů, kteří se postarali o zdárný průběh této akce – Vlastíkovi Tržickému, Kláře Kokindové a Radku Klodovi.

O Autorovi

Redakce

Další články autora