Mladší žáci opět jedou do zahraničí

29. srpna 2023 (17:04)

KlubovéZpravodajství

Havířov 29. srpna 2023 – Nedlouho po poměrně úspěšném vystoupení na United World Games v Klagenfurtu, kde našemu týmu U10 o málo unikla bronzová medaile, čeká naše mladší žáky U10 a U12 mezinárodní turnaj na Slovensku v Žilině.

Třebaže Žilinští momentálně nehrají v žádné soutěži, snaží se posílit stávající kádr, aby měli tým pro soutěž, pokud se na Slovensku nějaká ragbyová soutěž obnoví. Ale žilinští Bears se starají o mládež. Tři kadeti hostují v našem týmu U16, posilují i naše mladší žáky v některých turnajích moravské turnajové série mladších žáků.

V loňském roce se žilinským Medvědům podařilo navázat kontakt s Žilinskou univerzitou, dokonce Jozef Hodás, který před několika lety startoval za náš tým mužů, začal vyučovat volitelný předmět ragby, který si například v letním semestru vybralo 11 studentů. Z nich už čtyři ragby hrají – dva za Bears a dva za Piešťany. Snahou Jozefa a jeho pomocníků je vytvořit univerzitní sedmičkový tým.

Sobotního turnaje na univerzitním stadionu UNIZA se kromě společenství Žilina/Piešťany zúčastní se družstvo Krakova s názvem Krakodyle Kraków, ukrajinský tým se sídlem v Bratislavě, Olomouc U10 a U12, Mariánské Hory U10 a U12 a naše týmy U10 a U12. Info k odjezdu je v kalendáři Google na našich klubových stránkách.

O Autorovi

Redakce

Další články autora