Mladší žáci odemkli hřiště

12. září 2022 (12:19)

OstatníZpravodajství

Havířov 10. 9. 2022 – Po více než dvou měsících a poprvé po prázdninách odemkli hřiště i moravští mladší žáci a povedeným turnajem otevřeli sezónu 2022/2023. První turnaj uspořádal RC Havířov, ale ne na svém „Wembley,“ jak se s nadsázkou dotázal jeden z brněnských trenérů, ale na vedlejším atletickém hřišti, protože majitel a správce hřiště – havířovská Správa sportovních a rekreačních zařízení – po dohodě s firmou, která bude hřiště po Havířovských slavnostech kultivovat, doporučil ragbyové hřiště nezatěžovat.

Výsledky se nesledují, pořadí se nevyhlašuje

To podstatné – výsledky a pořadí – se už několik let neuvádí a podle posledního oběžníku STK pro mládež u mladších žáků „Je zakázáno vytvářet dodatečně jakékoliv nadstavby (play off) a podobné systémy, které by sváděly k výpočtu pořadí ve skupinách. Pokud pořadatel zvolí i prolínací utkání mezi skupinami (zejména u čtyřčlenných skupin) jedné výkonnostní kategorie, pak rozepíše tato utkání předem, bez ohledu na výsledky dosažené v základních skupinách,“ (citace z oběžníku).

Kategorie U10

Přihlásilo se celkem21 družstev, což reprezentovalo zhruba 250 hráčů a k tomu něco přes 40 trenérů, vedoucích družstev rozhodčích. S organizačním štábem a službami pořadatelského RC Havířov se na hřišti a v jeho okolí pohybovalo přes 300 aktérů. K tomu můžeme připočíst i početnou skupinu rodičů, která mnohdy prožívala dění na hřišti stejně intenzivně, jako jejich děti.

Hypermarket Globus poskytl odměny pro děti

Dobrůtky pro děti, jako odměnu za vynaložené úsilí, poskytl jako sponzorský dar havířovský hypermarket Globus.

Rodičovský výbor připravil fastfood

Klub musel vyřešit i občerstvení na místě, když nebylo možno použít klubový bufet na ragbyovém hřišti. Už podruhé se toho zhostil k plné spokojenosti všech rodičovský výbor.

Bez práce nezůstala ani zdravotní služba

Bohužel, bez práce nezůstala zdravotní služba, kromě drobností, jako je ošetření puchýře, musela povolat i ambulanci k ošetření tržné rány na obočí a první pomoc musela být poskytnuta i jednomu z mladých rozhodčích, kterého zmohlo (pochopitelně) odpískání šestnácti utkání kategorie U10. Rozhodčím sice bylo doporučeno, aby se u jednotlivých kategorií střídali, ale rozhodčí si rozdělili pískání podle svého. Některá utkání závěrečné fáze turnaje museli odpískat i někteří trenéři.

Report ze hry našich žáků připravuje Radek Kloda, na fotografie se můžete podívat do galerie ZONERAMA 

O Autorovi

Redakce

Další články autora