Mikuláš prý konečně přijde

14. listopadu 2019 (21:12)

KlubovéZpravodajství

Dlouhá léta co organizujeme mikulášská odpoledne pro naše děti, také vyhlížíme a očekáváme toho dobrého světce, který vždy kdekoho obdarovává, ale zatím jsme vyhlíželi a čekali marně, nikdy nepřišel. Možná proto, že svatý Mikuláš je patronem námořníků, obchodníků, dětí, lukostřelců, lékárníků, právníků, studentů a vězňů. Klub to tak ovšem nenechal, napsal stížnost na příslušné oddělení v nebi a poslal ji prostřednictvím Společnosti SpaceX a jejího květnového projektu Starlink na nebesa. Odpověď přišla obratem, nejsme prý nic z toho, čeho je Mikuláš patronem, takže k nám Mikuláš zase nebude vyslán. Odvolali jsme se a nakonec naše odvolání bylo uznáno, nadílka je přece pro děti. Takže všichni doufáme, že se to letos změní a že konečně bude nadělovat hodný Mikuláš a ne ti protivní a škaredí čerti. Pravda, někdy čerty doprovázeli docela roztomilí andílci, a jeden rok, kdy jsme asi předběhli z hlediska genderu dobu, přiletěl jeden obrovitý anděl, ale jak se později ukázalo, byl to jeden velký útočník z našeho týmu mužů, ale Mikuláš to holt nebyl.

Takže i letos bude nadílka, kterou jako každý rok moderuje francouzský školník,  všichni si ji ale musejí zasloužit a dáreček dostanou za písničku, básničku nebo třeba možná i za stojku na hlavě, kdo ví, co bude Mikuláš chtít! Ale pozor, k ruce bude mít pořád ty čerty s holí a pytlem, ve kterém pak odnášejí neposlušníky nebo ty, kteří zapochybují o tom, že přišli rovnou z pekla.

Po nadílce mají následovat zábavné, dovednostní a závodivé hry pro nejmenší, starší i dospělé s odměnami pro nejlepší i všechny zúčastněné. Možná že bude i krátká vědomostní soutěž o ragby.

Jen upozorňujeme rodiče a příbuzné, že do tělocvičny je možný vstup jen v sálové obuvi nebo s návleky na boty.

O Autorovi

Redakce

Další články autora