Marika Koroibete osvobozen

21. července 2021 (17:20)

SvětovéZpravodajství

V článku „Několik postřehů ze zápasů nejvyšší mezinárodní úrovně“ na našem blogu zpochybňuje náš spolupracovník Petr Kacíř správnost vyloučení Mariky Koroibete rozhodčím Benem O’Keeffe v posledním utkání Wallabies s Francií na jejím australském turné. Nyní mu dává za pravdu disciplinární komise World Rugby (World Rugby judicial committee).

(Čerpáno z australských medií) – Křídlo Wallabies Marika Koroibete může pokračovat v činnosti a hrát Rugby Championship  také nejbližší zápas o Bledisloe Cup proti All Blacks 7. srpna. Disciplinární komise World Rugby ve složení Novozélanďanka Helen Morgan a bývalí hráči Mike Mika a Chris Smith, která jeho zákrok posuzovala, neshledala, že by šlo o úmyslné naražení ramenem do hlavy francouzského kapitána a vazače Anthony Jeloncha při vysoké skládce. Jelonch si krátce po nárazu chytil oběma rukama obličej a pak se teatrálně fotbalově svalil na trávník, průzkum na otřes mozku ho ale brzy poslal zpět na hřiště.

Marika Koroibete se tak vyhnul nejméně šestitýdennímu zastavení činnosti. Na základě důkladného průzkumu situace komise červenou kartu nepotvrdila a hráč může okamžitě hrát znovu, uvádí se v rozsudku komise.

„World Rugby zakročilo proti vysokým skládkám kvůli obavám z dlouhodobých dopadů otřesu mozku a v posledních letech proměnilo kdysi pramínek červených karet v mezinárodním ragby v povodeň. Pod tlakem trenérů a hráčů, kteří si stěžovali, že přísná interpretace zabíjí zápasy, World Rugby povolilo úpravu pravidla o vyloučení (červená karta) tak, že po 20 minutách umožňuje nahrazení vyloučeného jiným hráčem,“ uvádí Ian Ransom z agentury Reuters.

O Autorovi

Redakce

Další články autora