Malá senzace v extralize: Zlín – Slavia Praha 23:21

9. dubna 2023 (22:42)

DomácíZpravodajství

V náhledu: Útková spojka Zlína Jihoafričan Jacques Dumas pokládá jednu ze svých tří pětek. Foto: repro TV

(ps/man) – Zlínští minulý týden položili Spartě  dvě pětky a deset minut před koncem ještě mohli získat bonusový bod, neboť prohrávali jen o šest bodů. Nakonec Sparta vyhrála  27:16. To Slavii tuto sobotu, byť ve Zlíně v poločase o 3 body vedla, se nepříznivý vývoj druhého poločasu zvrátit nepodařilo, prohrála 21:23, ale připsala si alespoň defenzivní bonus, který jí pravděpodobně pomůže k udržení 5. místa po posledním kole, pokud Dragon doma neporazí Tatru Smíchov. Slavia hostí v posledním kole základní části vedoucí Říčany, které se dosud nepotkaly s porážkou, a stěží lze předpokládat, že by ji našly v Edenu.

Pokud Slavia skutečně skončí na 5. místě, přisuzuje jí rozlosování nadstavbové části v 1. kole 8. tým, tedy se může znovu utkat se Zlínem, ale na domácím hřišti. To ale za předpokladu, že v  posledním sedmém kole Zlín na Pragovce, která zatím získala jen šest bodů, nevyhraje. V přímém souboji v posledním kole základní části půjde v o poslední místo v tabulce. A bude velice zajímavý zápas, protože zlínští Jihoafričané, zvláště útokovka Jacques Dumas, který v zápase proti Slavii zajistil všech třiadvacet bodů, budou zřejmě pro Pragovku hodně těžkou překážkou.