Letní sérii U20 vyhráli Jihoafričané

14. července 2022 (14:21)

SvětovéZpravodajství

V náhledu Jihoafričan Louw Nei  uniká velšské obraně. Foto Ben Brady

Treviso 12. 7. 2022 – Po tři týdny jsme přinášeli výsledky turnaje Summer U20 Six Nations ve víkendovém výsledkovém servisu, dnes přinášíme výsledky úterních finálových zápasů i video s průřezem všemi zápasy.

Finále se hrálo bez čtvrtfinálových a semifinálových mezičlánků podle umístění týmů v základních skupinách. A tak se proti týmu mladých Springboks, kteří byli ve skupině A nejlepší, jasně porazili všechny své těžké soupeře, postavili vítězové mnohem slaběji obsazené skupiny B Velšané. Ti měli ve své skupině za soupeře papírové outsidery Itálii, Skotsko a Gruzii.

V souboji o 1. místo neměli Junior Boks příliš mnoho práce s Velšany, ti se do hry vrátili až ve druhé polovině druhého poločasu, aby jen korigovali skóre za hrozivého stavu 8:47. Ale to nic nezměnilo na tom, že Boks pro Velšany představovali nepřekonatelnou třídu.

Souboj o třetí místo vyhrála Itálie, ale mluvit o překvapení by nebylo na místě, Anglie s Itálií vyhrála už v jarní sérii Six Nations, ve které mladí Angličané utrpěli dokonce tři porážky. Angličané si stěžovali na velké vedro, ale pravou příčinou prohry byla spíše slabší morálka týmu.

Páté místo připadlo Francii, v souboji s Gruzií to byla otázka, zda roj Gruzie Francouze zlomí, nebo naopak budou dominovat šikovní útočníci Francie.

O poslední místo svedly souboj keltské týmy Irsko a Skotsko. U Irů je to s ohledem na jednoznačné vítězství v jarním Six Nations U20 dost překvapivé, zatímco u Skotska jde, jak se zdá, o setrvalý stav.

Finále

O 1. místo Jižní Afrika – Wales 47:27 (26:3) P 7:4

O 3. místo Anglie – Itálie 31:38 (19:29) P 5:4

O 5. místo Francie – Gruzie 44:17 (17:10) P 6:2

O 7. místo Irsko – Skotsko 41:24 (29:14) P 7:3

O Autorovi

Redakce

Další články autora